348 Die, welke getrokken worden uit den tuin van den post? Die, welke gewonnen worden door jacht of vischvangst? In welke verhouding? Hoe wordt het ijs verkregen? In welke hoeveelheid? Hoe wordt de keuken gedaan? De gerechten voor een week in de verschillende jaarge tijden op te geven. Worden de spijzen der manschappen eiken dag onderzocht? Hoe dikwijls wordt dit gedaan door den officier van gezondheid? Zijn er door de man schappen klachten over de voeding uitgebracht geworden? Hebben er zich ziektegevallen voorgedaan, die toege schreven kunnen worden aan de voedingsmiddelen of aan hunne bereiding? Toestand van de keuken en van de wasch-inrichting. Is er eenige nieuwe kookstel beproefd geworden, het fornuis Warren, de Noorsche ketel? Aard en hoeveelheid der boven het reglement door het com missariaat van het Departement ten gebruike der officieren geleverde artikelen. Dieet der zieken en hospitaal-fonds. 2C. Soort en hoedanigheid der door den geneeskundigen dienst geleverde artikelen en vervoermiddelen in oorlogs- of expeditietijd. 3C. Over de militaire straffen en hare uitwerking op de gezondheid en het moreel van den soldaat. 4e. Persoonlijke zindelijkheid der manschappen. Over de baden. Over de dekens. Men kannaar deze ontledingoordeelen over de werk zame tusschenkomst van den arts in het lichameljjke en zedelijke leven van den Noord-amerikaanschen soldaat. Deze afzonderlijke verslagen, opgemaakt door de artsen worden gezonden aan den Directeur van den geneeskun digen dienst, die ze aan het Oorlogshestuur doet toekomen met de aanmerkingen van ieder der departements-kom- mandanten. De verslagen blijven in duplo in het register dat de medische geschiedenis van den post bevat, met de

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 354