351 <le opmerkingen eu toelichtingen van een arts omtrent den aard en de uitwerking der straffen, zelfs al worden zij langs den reglementairen weg ingediend, schadelijk kunnen zijn voor den dienst of de tucht in gevaar bren gen, zal slechts de instemming verwerven van weinig militairen en buiten het leger van niemand." Voeding. „De Franschman word kok geboren", zegt men; het schijnt, dat dit met den Noord-Amerikaan niet het geval is. Men verlangt dan ook, dat er bij elk depot een school zij voor het onderricht van de koks, gelijk bij het Engelsche leger. „Te hopen," zegt de dok ter Vollum, „dat menschen, omdat zij als koks worden aangesteld, hun werk trouw en spaarzaam zullen verrich ten, is, zich-zelveu te bedriegen. Het zou even redelijk zijn te hopen, dat hetzelfde werk goed aan boord zou worden verricht door ieder matroos hoegenaamd, voor dit doel aangewezen. „De koks van het leger moesten een burgerlijken tak van het leger uitmaken, de monteering dragen, onder worpen zijn aan militair toezicht en aangeworven worden naar gelang der behoeften van het leger.- De negers, schijnt het, hebben een roeping voor de kookkunst; men zou hen wel allen in de keuken willen zetten." "Wij zijn en veine van humourzoo heeft de kapitein Sanderson opgesteld, wat hij het Credo van den kok noemt „Zindelijkheid is heiligheid zoowel voor de personen als voor de ketels. Gebruik al uw genie om de potten te schuren. Veel kracht in de gewrichten, een beetje water en een beetje ascli zijn de beste helpers van een gemoedelijken kok. Het is beter uw braadpannen te ver slijten door poetsen dan onze magen door buikloop, en het is minder gevaarlijk uwe gewrichten te vermoeien dan de ingewanden uwer kameraads. Vuil en vetvlekken ken-

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 357