356 citroen, maar de appelzure verbindingen, die zij bevat, doen haar, om haar scheurbuik genezend vermogen, tot de citroen naderen. Zou er een praktische uitkomst te verkrijgen zijn met het aankweeken van paddestoelen, inde Yereenigde Staten aanbevolen voor alle cavalerie-posten? Het zaad is ge makkelijk te krijgen en men kan oogsten in den herfst, den winter en de lente. Ziehier de gevolgtrekkingen van de geneeskundigen Barnes en Billings: 1". De tegenwoordige portie worde vermeerderd. De hoeveelheid, voorgesteld door den heer Berin, zou alge meen voldoening geven (680 gr. brood in plaats van 560). 2<\ Laat de gereedschappen en het huisraad van de viess beschouwd worden als uitrusting in het kamp en in garnizoen, en verstrekt worden door de militaire ad ministratie. De gereedschappen van gegalvaniseerd of verzinkt ijzerom de soep en de koffie te bereiden zouden voor de keuken verstrekt moeten worden in de tijdelijke legerplaatsen en te velde. 3". Het kompagniesfonds worde uitsluitend aangewend tot het inkoopen van voedingsmiddelen. 4C. De eerste kok van elke kompagnie worde blijvend gedetacheerd en ontvange hooge soldij; hij worde be paald voor dit werk aangeworven, en er worde in de depots een school opgericht, voor het onderricht van de koks. 5°. worde een handleiding of voorschrift voor de koks van het leger opgesteld en verspreid, waarin de aard en bereiding der spijzen worden aangegeven naargelang van de stations, het luchtgestel en het jaargetijde. 6e. Laat de gistpoeders en het citroensap een deel der ration worden op expedities, en laat tomaten in blikken worden verstrekt aan de posten, die zich geen versche groenten kunnen aanschaffen.

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 362