358 huizen gebezigd wordenbegrijpen wij nietwaarom zij veel vochtiger zouden zijn dan de planken barakken. Toch wijdt de Noord-Amerikaansche verslaggever veel aandacht aan dit onderwerp. Hoe het zijin enkele gevallen moet men wel besluiten grooter hospitalen op te richten. Twee vaste en eenigs- zins kostbare hospitalen zijn in aanbouw voor het leger het nieuwe ziekenhuis voor de cadetten te West-Point, en het hospitaal Barnesin het Soldatenhuisbij Wa shington. Hit laatste bevat vijftig bedden, is opgetrokken in bak steen en bestaat uit een middengebouw voor de directie, twee vleugels of paviljoenen voor de ziekenzalen en twee torens aan de uiteindeu voor den dienst. De keuken en wasch-inrichting zijn op de derde ver dieping van het directiegebouw geplaatst. Hen vermijdt alzoo het bouwen achter of ter zijde, en draagt bij tot de luchtverversching. Een heet-watertoestel is toereikende om zelfs in de koudste dagen al de zalende vestibules of voorhuizen, de gangen der eerste, tweede en derde verdieping, der twee paviljoenen en der twee torens, gelijk ook het ge- heele middelgebouw (alleen met uitzondering van de keuken en waschinrichting) te verwarmen. (Dewijl men in Indië niet behoeft te stoken, laat ik de beschrijving van dien toestel achterwege.) De moeilijkheid om behoorlijk de lucht in een zaal te ver- verschen staat in verhouding tot het getal bedden, die zij bevat, en tot de soort van ziekten. De uitkomsten zijn te gunstiger naarmate de zalen kleiner zijn en men de bedenkelijke gevallen beter afzondert, mits men 28 tot 29 teerling-decimeters in elke sekonde aan iederen man geve. Al de luchtververschings-toestellen berusten op de leer

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 364