363 in de kamer, doch waardoor de waardigheid van het le ger werd benadeeld. De bovengenoemde art. 87 en 89 der militiewet be palen, dat verlof voor een bepaalden of voor onbepaal- den tijd kan worden geweigerd aan dengene, die zich dat verlof niet waardig heeft gemaakt, en dat de met onbe paald verlof vertrokken militiens voor een tijd van 6 tot 12 maanden voor den dienst kunnen worden opgeroepen wanneer zij de militaire reglementen overtreden. De tegenwoordigheid onder het vaandel, welke men in andere landen als een eer beschouwt, wordt alzoo door de Bel gische wetgevers als een straf aangemerkt! (v. Löbell, Jahresberichte1876). De Duitsche officiëele geschiedenis van den jongsten oorlog. Yan het hierboven genoemde werk is onlangs de elfde aflevering verschenen, ook de Fransche vertaling door den escadrons-chef Costa de Serva. Een Parijsch blad geeft er het volgende verslag van: „Deze zeer belangwekkende aflevering omvat de krijgs verrichtingen voor Parijs gedurende het tijdvak, begrepen tusschen den 20™ Sept. en het eind van October. Zij beschrijft de gevechten van Chevilly, Bagneux, Malmai- son en Bourget. Yooral omtrent dit laatste zijn de bij zonderheden buitengewoon treurig. „Het was op den 28™ October, om vijf uur in den ochtendop het oogenblikwaarin do zevende kompagnie van het regiment der koningin de reserve der voorposten bij Bourget was komen aflossendat een hoofdwacht ge plaatst langs den weg naar Parijs, plotseling werd verrast door een hevig geweervuur. Het was de generaal de Bellemaredie zich met de francs-tireurs de la Presse op dezen vooruitgeschoven post wierp."

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 369