366 - stad een wanhopigen tegenstand voortzoodat de aanval ler zich gedwongen ziet huis voor huis te veroveren, en de worsteling wordt alzoo tot een zeer laat uur van den nacht vervolgd; haar loop wordt gekenmerkt door branden, die een groot gedeelte van de huizen verteren. De Fransche francs-tireurs nemen eindelijk de vluchtongeveer honderd gevangenen achterlatende. Den inwoners werd een zware boete opgelegd voor huu deelneming aan den strijd." Deze aflevering bevat bovendien: Ren tabel van de verliezen, geleden door de troepen onder bevel van den aanvoerder der 3e armee en der Maas-armee, tusschen 20 Sept. en 31 October; een overzicht van de plaatsing van de étape- troepen en van de gouverneurs-generaal, in het begin van October; een tabel van de verliezen der Duitsche troepen voor Soissons; de bataljons-orde van het 15e Fransche korps; de order van den opperbevelhebber der 3" armee voor den 6en October; den staat der werkelijke sterkte van de troepen onder de bevelen van de aanvoerders der 3e firmee en der Maas- armee op den 31 Oct. 1870; de platte-gronden van Parijs en van de omstreken; het plan der omstreken van Soissons; het plan der gevechten bij Arthenay en Orleans; de verzamelkaart voor de bewegingen der legers ten noordwesten van Parijs rot het eind van October; de verzamelkaart voor de bewegingen der legers ten zuidwesten van Parijs. Dit alles is zeker meer dan genoeg onï de aandacht te verdienen van ieder, die belang stelt in de smartelijke wisselingen van dezen droevigen oorlog. Daarom betui gen wij, bij het zien van deze zorgvuldige verslageu, die kaarten van ons grondgebied en inzonderheid die van

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 372