367 Parijs, die deze aflevering bevat, ons leedwezen, zirik een uitgaaf niet te zien beginnen door den Franschen generalen staf. De beste wijze van leeren is partij te trekken van zijn ongeluk en er de oorzaken van te be- studeeren. Er zijn veel vergissingen, wat de bijzonder heden, de namen en de feiten betreft in net Duitsche verhaal, en dit kon niet anders. Een waarheidlievende arbeid, verricht door het Fransche ministerie, zou ons dus in staat gesteld hebben ze te weerleggen en tevens de veelvuldige begane fouten op te teekenen. Een beledene fout is ten halve vergeven. "Wat den oorlog betreft, is zij bijna de herstelling van het te weeg gebrachte kwaad, omdat alleen die opteeke- ning in staat isde reorganisatie en de wijzigingen ge makkelijk te maken, die men in de militaire reglementen en hun toepassing moet aanbrengen. De Britsche strijdkrachten. Bij den terugkeer van den Prins van Wales uit India werd eene wapenschouwing van vrijwilligers te Londen gehouden, die, overigens uit een militair oogpunt zonder beteekenis, van belang te achten is als een bewijs van geestdrift voor den vrijwilligen dienst en van de voortreffelijkheid der elementen, waaruit het vrijwilligerskorps bestaat. Er defileerden 34.000 man voor den Britschen troonsopvolgerdeze verlieten hunne dagelijk- sche bezigheden en stelden zich zonder eenigen dwang en zonder betaling of vergoeding onder de militaire tucht, om voor den Prins te paradeeren. In het Londensch district zijn ongeveer 28,000 -volunteerswaarvan 22,000 opkwa men. De overige 12,000 kwamen uit de omstreken en hadden gedeeltelijk eenige uren moeten reizen; de kosten dier reizen werden uit de regimentskassen betaald.

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 373