417 teude de verdeeling tusschen de leden der barissans naar hunne rangen, nader worden gewijzigd, op voordragt der residenten, dewijl plaatselijke aangelegenheden daarop van invloed zijn;onder de f 50,echter zijn de kleeding en ekwipementskosten niet begrepen, waarvoor een half per cent bovendien wordt te goed gedaan." „In iedere residentie zou een onderofficier-instrukteur aan de infanterieen een dito aan de kavallerie behooreu te worden toegevoegdom de manschappen in den wapen handel te oefenen; terwijl tevens tweemaal 'sjaars door den resident eene inspektie daarover behoort te worden gehouden." „De resident zou het opperbevel over de gezamenlijke barissans in zijne residentie voeren, en de regenten, on middellijk onder hem, over die in hun regentschap." „De manschappen, daarbij op te nemen, zullen zich vrijwillig daartoe moeten engageren, en althans de kor poraals onderofficieren en officierennaastbestaanden der regenten moeten zijn; zelfs zullen de mindere manschap pen zooveel mogelijk uit die kaste worden genomen, of ten minste uit de meest vertrouwbare inlanders, zoo de zelve daartoe niet talrijk genoeg zijn." „De uniform zal behooren te bestaan uit een rood baadje en eene lange witte pantalon, zoo als de barissan van Sentot is gekleedwaarvan het model kan worden toe gezonden." „Op deze wijze vleije ik mij, dat deze barissans doel matig zullen kunnen worden zamengestelden dat zij 27 Sentot was een der hoofdopstandelingen, tijdens den Javasclien oorlog, aan de zijde van Dipo Negoro. ïïadat hij zich onderworpen had, nam de regeering het door hem georganiseerde en aangevoerde korps Javanen als hart sanop de formatie van een bataillon infanterie, in gouvernementsdienst over. Later gebruikte men dat bataillon in den Padri-oorlog.

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 423