420 3°. Dat zij, gedurende vijf jarenworden ontslagen van het betalen der gewone kontributie aan liet gouvernement. 4°. Dat aan hen de noodige wapenen worden geleverd. 5°. Dat een Europeesch officier, benevens een paar Europeesche onderofficieren aan hen worden toegevoegd om de manschappen in den wapenhandel te oefenen." „Deze voorwaarden hebben zoo weinig bezwarends voor het gouvernement, in vergelijking van het nut der ver melde inrigting, dat zij niet in aanmerking verdienen genomen te worden, bedragende hunne schulden benevens de jaa rlijksche kontributie, geene aanmerkelijke som." „Op deze wijze, vleije ik mij, zal het mogelijk zijn. eene militie van 5 a 6000 man daar te stellen, waarvan de Madurezen en barissans der Oostelijke distrikten, als meest uit Madurezen bestaande, bestemd zouden zijn om bij de mobiele korpsen te worden ingelijfden die der overige regentschappen, bij de garnizoeii9kompagniën om in de forten en bentings dienst te doenhebbende de ondervinding geleerddat deze laatste voor deze dienst meer geschiktheid bezitten, dan voor die in het open veld." „Door dit middel zal het mogelijk zijn, het leger in eenen korten tijd, met geoefende manschappen, tot zoo danig eene sterkte te brengenals de omstandigheden kunnen vereischendeszelfs dagelijksclie verliezen zullen spoedig te herstellen zijn, en wanneer het vereenigd age ren moet, zullen tevens daardoor geene punten ontbloot worden, maar allerwege zal een korps militie in de resi dentie voorhanden wezengeschikt om de rust te bewaren." „Van ieder der residenten in liet bijzonder, zouden de konsideratiën kunnen worden gevraagd, hoedanig de dienst der militie in tijd van vrede in te rigten, ten einde daar door de rust te verzekeren en de bevolking het minst te drukken." „Ik mag niet afzijn, te dezer gelegenheid uwe aandacht

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 426