424 van Madura te onderhoudenstel ik voorden resident van Soerabaija te magtigenmet deze vorsten overeen te komen op de volgende voorwaarden Dat door de sultans van Madura en Sumanapieder een bataillon infanterie zal worden zamengesteldbe staande uit zes kompagniën en iedere kompaguie uit een kapiteineen eersten en twee tweede luitenantseen tamboer, vier sergeanten, acht korporaals en 150 pra- djoeritsalzoo te zamen 167 hoofden; alsmede eene kom- pagnie artillerie en eene dito kavallerieop deuzelfden voet als de infanterie te regelen. Dat de panumbahan van Pamakassan een half batail lon infanterie en eene halve kompagnie lanciers en ar tillerie zal onderhouden, zamengesteld als boven. Dat de korpsen zullen gekommandeerd worden door de zoons der sultansmet den rang van luitenant-kolo nel, die van den panumbahan met dien van majoor. Dat hiervoor aan de vorsten in veigelding zal kun nen worden toegestaan: 1°. gedurende twee jaren, in geval de rust blijft voort duren, vrijstelling van het leveren van manschappen aan het leger; doch met verplichting, om na dien tijd wederom aan hun engagement te voldoen; 2°. dat hun het door hen verschuldigde aan het gou vernement zal worden geschonken; 3°. dat zij, gedurende vijf jaren, zullen worden ont slagen van het betalen de.' gewone kontributie aan het gouvernement 4°. dat aan hen de noodige wapenen zullen worden ge leverd en Daar het eiland sell Madura heet en in drie deelen Sumanap, Bangkalang en Pamekassan verdeeld is, moet men hier onder Madura speciaal verstaan Bangkalang.

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 430