425 5°. dat een Europeesch officierbenevens een paar onderofficieren aan hen zullen worden toegevoegdom de manschappen in de wapenhandel te oefenen." „Het ontwerp zelf, met de voorgestelde maatregelen en daarop gegrond koncept-besluitwordt hiermede aan de beoordeeling van UHEdG. onderworpen." De luitenant-generaalgouverneur- generaal van Nederlandsch-Indië, J. van den Bosch. Naar aanleiding van deze nota gaf het lid in den Raad van Indië (de latere gouverneur-generaal) Mr. P. Merkus advies. Daarin wordt o.m. gezegd. vAd 2°. Het tweede voorstel, dat, om in ieder re gentschap een barissan op te rigten, heeft naar mijn inzien de nuttigste strekking. In het algemeen vereenig ik mij met dien maatregel; de bijzonderheden, in welke ik ver schil, zal ik bij ieder artikel van de voordragt opteekenen." „5°. Geheel konform." „6°. De aanslag der landrenten, ieder jaar niet de zelfde kunnende zijnis het niet wel mogelijk te be palen: dat 2 percent daarvan als bezoldiging van de barissans zullen worden gebezigd. De landrenten zijn in sommige residentiën ook voor vermeerdering vatbaar, endie plaats hebbendezou deze bepalingwaarvan ik het nut niet inzieook bezwarend voor de financiën kunnen worden. Wenschelijker vind ik het dus, om in eenszooals door de residenten is voorgesteldhet aandeel land te bepalen, dat de manschappen en onder officieren zullen genieten." „7°. Konform." „8°. Wanneer de betaling in land wordt bepaald kan dit artikel vervallen." „9°. Konform."

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 431