428 De verzameling portretten van Indische generaals op de Militaire School. Wie de offieiers-societeit Concordia te Batavia binnentreedt, wordt aangenaam getroffen door eene keurige verzameling portretten van Indische generaal- officieren, welke na verloop van tijd in uitgebreidheid en belangrijkheid is toegenomeu. Wijlen de generaal-majoor Happé, adjudant des Konings in buitengewonen dienst en lid in den raad van Indië, heeft door schenking aan dc sociëteit van eenige portretten van Indische generaals den grond gelegd voor die verzameling. Zij is evenwel niet zoo volledig als de bestaande collectie in de uitspanningzaal der élèves op het gebouw dor Militaire school te Mees- ter-Cornelis. Wijlen de luitenant-generaal Kroesenoud lid in den raad van Indië en kommandaut van het In dische leger, was het, aan wien het leger het gelukkig denkbeeld te danken heeft van de oprichting dier por tretten-galerij in navolging van hetgeen op grooter schaal in de recreatiezaal der kadetten van de Koninklijke Mi litaire Akademie te Breda in vroeger jaren was te vin den. Zoo ergens, dan is het juist op eene inrichting, waar men personen opleidt tot officier van het Indisch leger, dat zulk eene verzameling op hare ware plaats is. Laat ons niet vergeten, dat vooral bij een leger de namen herdacht moeten worden van de mannen aan wie het groote verplichtingen heeft. Aux grands hommes la patrie reconnaissante. Ieder rechtgeaard mi litair is trotsch op krijgseer en wapenroem van zijn leger en hecht er groote waarde aandat zijdie daartoe zoo veel hebben bijgedragen, niet aan de vergetelheid prijs gegevenmaar voortdurend herdacht worden. Met recht- matigen trots moge de Indische militair op die mannen wijzen en hen als zjjn bewijs van adeldom vertoonen. Maar moge vooral hunne deugd nederstralen op de kin deren die, het voorbeeld der vaders volgende, zich ook

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 434