66 aan de regeering te worden aangeboden. Is die regeling vastgesteld, dan wordt ze bij het leger verder uitgewerkt door den chef van den generalen staf. De voor de expe ditie bestemde troepen worden op bepaalde punten ver- eenigd met al het benoodigde materieel. Daar komen de transportschepen samen, en eindelijk voegt zich ook daarbij het expeditionaire eskader der vloot. De wijze van verdeeling der expeditionaire troepen over de verschillende transportschepen wordt door den chef van den generalen staf, in overleg met de chefs der in tendance en der overige diensten en wapens, geregeld. Ook het oppertoezicht over het embarkement van het materieel, de paarden, het hospitaalpersoneelde koelies en dwangarbeiders enz., berust bij den generalen staf. Het opstoomen van de transportvloot naar het landings- punt op het terrein des oorlogs, en de verdeeling dei- begeleidende vloot in twee of meer deelen worden aan den kommandant der maritieme middelen zeiven overgelaten. De embarkementsorder wordt door den chef van den ge neralen staf in overeenstemming met de marine opgemaakt. De opperbevelhebber der expeditiede chef van den staf, alles wat bij den algemeenen staf behoort en de verschillende daarbij behoorende adjudanten moeten op één vaartuig wor den ingescheeptomdat zij bij elkander behooren te blijven. Vóór het vertrek ontvangen de kommandanten dei- oorlogschepen, zoomede die van de verschillende transport vaartuigen kennisgave van de rendez-vous plaats der sche pen en van de maatregelen, door hen gedurende den overtocht te nemen. Die orders worden ook medegedeeld aan de kommandeerende officieren der landmacht op de verschillende transportschepen. Gedurende den overtocht kommandeert alleen de oudste officier der zeemacht bij de expeditie. Alle bevelen, wel ke de kommandant der landmacht aan zijne troepen op de

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 72