83 opgevat en in den tegen woordigen staat van het gouver nement der Porte in Europa en van de landen onder zijn heerschappij de aanneming van eiken der twee voor slagen vergezeld zou gaan van dezelfde noodlottige ge volgen. Nemen wij eerst de Fransehe Nota in beschou wing. Het traktaat van 6 .Juli sluit wel is waar niet uit drukkelijk de oorlogsmaatregelen uit van de latere maat regelen te bespreken door de vertegenwoordigers van de vereenigde Mogendheden te Londenwaarvan de aan neming noodzaaklijk moch t wordenmaar het beginsel en de geest van het traktaat; de instructiën aan de on derhandelaars van het Protokol en van het Traktaat waarop deze twee stukken werden gebouwddie aan de admiraals van de vereenigde vloot; die aan de ambassa deurs van de Yereenigde Mogendheden bij de Porteen de belangen van geheel Europa en inzonderheid van Ruslandwelks minister zich omtrent dit punt verklaard heeftvorderendat er zooveel mooglijk geen oorlog worden gevoerd, en dat al hetgeen gedaan wordt be perkt blijven tot de localiteit en slechts diene tot bereiking van het beoogde doel. De voorstellendat het Russische leger de Vorstendommen op den linkeroever sran den Donau zouae binnenrukken in naam der verbondene Mogend heden en dat de verbondene vloot de Dardanellen zou blokkeeren (al is dit met die beperking ook uitvoerbaar en doeltreffend)zouden moeten worden opgevat door geheel Europa, en inzonderheid door de onderdanen der Porte in de landen van de Adriatische tot de Zwarte zee, als niets meer of minder dan oorlog tot ondersteuning van een opstand tegen de Porte, door drie der machtigste monarchen in Europa, en juist de drie, die door hun geografische ligging en den aard hunner macht hel meest

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 89