115 vooi lieu, die voor administrative betrekkingen (waaronder ook die van sergeant-majoor en fourrier) en voor den officiersrang worden opgeleid. Met den Schrijver wensclien wij zijne handleiding ander maal in veler handen. Juni, 1877. Het monumentdat de generaal Todleben heeft willen oprichten ter eere van het Russische leger, en dat ook tot zijne eer zal strekken, is thans voltooid. Het werd aangevangen in het jaar dat volgde op den oorlog; de be- ïoemde generaal heeft er dus twintig jaren aan besteed, waar uit kan worden afgeleid, welke zorg daaraan gewijd werd. Hij heeft zich niet alleen bediend van de stukken, door den Russischen generalen staf verstrekt, maar ook gebruik gemaakt van de belangrijke gegevensdie gevonden worden in het Journal des operations de Vartillerie fran- caise van den generaal Auger, in dat van de werkzaam heden der genie van den generaal Kiel en in de En- gelsche verslagen. Toen hij in 1857 Frankrijk bezocht, waar hij zoovele bewijzen ontving van de hooge achting die men hem toedroegdeed hij dat vooral om bouwstolfen te verzamelen, waarvan hij voor zijn arbeid partij kon trek ken. Al de gegevens onderling vergelijkende, het eene door het andere verbeterende, kon hij de begane fouten hei kennen en hei stellen, en aldus de waarheid zooveel mogelijk nabij komen. Het werk bestaat uit twee deelen, verdeeld in vier stuiiken, benevens twee bijlagen; het eene betreffende den mijuenoorloghet andere handelende over den hos- pitaaldienst gedurende den Krim-oorloghet is vergezeld Defense de Sebastopol. Ouvrage, redigé sous la direction du Lieutenant-Général E. de Todleben. Paris, J. Dumaine, 1876. 250 fr.

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 121