273 werk alsof zij in een dal was geweest, waar men geen ander gedruisc.il zou hebben gehoord dan het bescheiden gelcabbel van een helder beekje. Een tweede ambulance wordt op den linkeroever opge richt tegenover Sistowa; een derde is voor Simnitza; ein delijk is er een vierde achter deze stad, gelijk ook het groote hospitaal, geplaatst onder de leiding van de artsen Professor Bergmann en Karzenefski. Dit groote hospi taal bestaat uit twaalf zeer groote tentenelk van twintig- bedden, uit een tent voor de chirurgicale kunstbewerkingen en uit zes kïbitka 'seen Koerdische tent die men voor den gezondheidsdienst bezigt. Deze tenten zijn kegel vormig, van boven open, vervaardigd van zeer sterk zeil doek en kunnen in vieren worden opgevouwen, wat het vervoer allergemakkelijkst maakt. Zij zijn volkomen ge schikt voor zieken, en voor veldambulances kan men niets beters bedenken. Gevecht van een monitor met torpedo-sloepen. Men schrijft uit Toernoe-Magoerelle aan de Daily News: Gedurende de krijgsverrichtingen, die den overgang van den Donau hebben vergezeld, heeft er een allerbelang wekkendste ontmoeting plaats gehadeen gevecht tusschen een Turkschen monitor en vier Russische torpedo-sloepen. Het was in den omtrek van den mond der Aloeta. Deze monitor had den Russen veel last veroorzaakt en spreid de een werkzaamheid en een geestkracht ten toon, die men gewoonlijk niet bij de Turken aantreft; hij bow iet p aanhoudend de Russische batterijen met bommen en ver nielde de vaartuigen. Do Russen besloten dus hem te gronde te richten. 18

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 279