276 De Russische sloepeu stonden onder de bevelen van den luitenant Mlof, en de aanval is allerliavdnekkigst geweest. De verliezen bedragen slechts vier of vijf gekwetsten ondanks het aanhoudende vuur, dat de draagbare wape nen en de mitrailleuse tegen de sloepen richtten. Dit be wijst hoe goed zij gehanteerd werden. Zij zijn echter aanzienlijk beschadigd geworden door het vuur der mi trailleuse. Door den bevelhebber van den monitor is geen enkele poging beproefd geworden om van zijn ka nonnen gebruik te maken, want blijkbaar geloofde hij dat het onmooglijk was, zulk een klein doel, dat zich zoo snel beweegt als een stoomsloep, te treffen. Het feitdat de sloepen zoo weinig verliezen geleden hebben na een gevecht van een uur, toont aanhoe moei lijk het is ze te raken. Ik geloof, dat zij op gelijke wijze waren ingericht als diewelke den monitor te Braïla in de lucht hebben doen vliegen, maar deze po ging, gelijk die, welke te Giurgewo beproefd werdwerd op klaarlichten dag gewaagd, en noch de eene noch de andere is gelukt. De geneeskundige dienst bij de Turken. Een officieel bericht verwittigt hen, die chirurgijn bij het Ottomanische leger wenschen te worden, dat zij zich vervoegen moe ten tot den Konak. Hetzelfde bericht stelt hun maan- delijksch inkomen vast, op zeventien guldenArme ge kwetsten De krijgskunst der Turken. Sinds het begin van den oorlog tusscheu de Russen en Turken heeft men vooral te Berlijn geen te sanguinische verwachtingen van de

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 282