123 „weten tot Amsterdam ende Geertruidenbergh elk voortaan tot 50 ter „maendt, ende binnen den Briel tot 30. „Maer 1 Provoost-Generaal onder 1 collonelschap (1) sal binnen dese „Quartieren van Hollandt gehouden worden, ende daer in gecontinueert „de Provoost van Duvenvoirde, a 60 ter maendt (2). „Alle constabels ende Busschieteren in Hollandt sullen onder vendelen „werden gestelt, ende gebracht onder de geappoincteerden (3). Commisen „ende Conchergen van de Porten worden gecasseert (4). „Afgedanck worden alle commissarissen van de Ammunitienop „3 na (5). „Den chirurgijn gecasseert". Nader werd nog ten opzichte van het Noorderkwartier bepaald (6) „Jhr. Sonoy, als gouverneur, werdt sijn tractement gehouden voor „gecasseert ende is geresolveert dat de selve als collonel ghenieten sal „van elck vendel 40. „Den sergeant-majoor binnen Noord-Hollandt is mede gehouden voor „gecasseert. „De Busschieters aldaer op de schanssen, onder de vendels mede te „doen stellen ende verdelen. „De Conchergen op de schanssen aldaer zijn mede ghecasseert, ende „den last op den toezicht van dien mede ghecommitteert de Magistraten „van de naeste steden, als binnen desen quartiere. „Zijn 2 commissarissen van de Ammunitien binnen Noordt-Hollandt „gecontinueert, elck tot 150 'sjaers, te weten Willem Brouwer „binnen Hoorn ende Bart Lucasz tot Enckhuysen. Joachim Orteil „ende Juriaen Foncic zijn gehouden voor gecasseert. „Jhr. Cornelis van Rijswijck als commissaris van de Monsteringh „gecontinueert". Bovendien werden eenige commissarissen van de monsteringen ge casseert, zoodat als zoodanig alleen in dienst bleven Lobewijk van Binckhorst en Dirk Duyvel (7).^^""" (1) Jhr. Arent van Duivenvoorde. Zie voorts Aanteekening N°. 127. (2) Bij Res. H. van 10 Augustas 1577 was Quirijn van Borsselen aangenomen als Provoost- Generaal, onder voorwaarde »dat hij ter maendt sal genieten 50 van XL gr., ende noch voor »een Paerdt ter maendt 15, dat de selve daer en boven sal houden noch 5 Paerden, elck tot 15, noch 10 Lijfschutten ofte Soldatenelk tot 9 ter maendt, 2 claudijns elck tot 10 ter »maent, 1 Dief-hencker tot 12 ter maent, ingaende ten daghe dat bij hem den behoorlijcken »Eedt sal sijn gedaen (3) Boven de gewone soldij ontvangen de constabels 4 in plaats van 7de busschieters 2 in plaats van 4. (Res. H. 7 Mei 1579). (4; Eene instructie over het toezicht en onderhoud van de forten is hierbij gevoegd. Het werd opgedragen aan de magistraten van de naastbij gelegen steden, (5) Michiel de Wael tot 200 'sjaers, Boudewijn Pietersz. i 100 Willem Reijniersz. j> d 50 (6) Res. H. 28 Augustus 1578. (7) Zie Aanteekening N°. 128.

NIMH | 1911 | | pagina 137