186 3. compagnie van den heer van Mabfontaine, sterk in Juni 22 mannen van wapenen en 20 volgmannen. Na zijn overlijden ging zijn luitenant over bij de compagnie van den heer van Genlis. Na de nederlaag van den heer van Genlis werden 86 gen darmes (1) verdeeld als volgt: 26 gendarmes, benevens de heer van les Angles, zijn lui tenant en 4 edellieden bij de compagnie van graaf Lodewijk, 26 gendarmes bij de compagnie van den heer van Genlis 34 gendarmes, benevens de heer van Mebeau, ingedeeld bij- eene nieuwe compagnie onder den heer van Beaujeu. b. „chevaulx-legers". De heer van Veimiz, in Juni (Juli) ter sterkte van 25 (40) pisto liers te paard. Voetvolk. De heer van Rouvbay, kolonel van 10 vendels. Kapitein la Bevabdiebe, sergeant majoor. Kapitein Alexandbe vrijwillige compagnie. In Juni bestond het regiment uit 7 compagnieën Franschen en 5 com pagnieën Walen. In Juli waren 2 compagnieën Franschen van geringe sterkte over andere compagnieën verdeeldhunne kapiteins werden geappointeerd zoodat het regiment toen bestond uit 5 compagnieën Franschen en 5 compagnieën Walen. De totale sterkte bedroeg in Juni 1022 en in Juli 1268 man. Onder de Fransche kapiteins wordt aangetroffen de kapitein Mabgoti, die ook genoemd wordt als kapitein van de garde van graaf Lodewijk. Yan de Waalsche kapiteins kwamen de heer van Noyelles (Geobge de Montigny) en Michel (Cauliek) later in dienst van de provincie Holland. De rekening bevat voorts verschillende uitgaven van militairen aard. (4) Waarschijnlijk overgeblevenen van het gevecht.

NIMH | 1911 | | pagina 150