196 AANTEEKENING N°. 100 (bladz. 89). Res. S. G. 80 December 1586. „De Heeren Wijnbergen, Hennevelt „ende Vosbergen hebben gerapporteertdat haere E. gisteren zijn geweest „in den Raedt van State ende hebben aldaer geproponeert dat die van „den Raede souden willen ordre stellen dat die Ruyteren ende knechten „uit Sticht van Utrecht in Hollant gevallenuit Hollandt worden geweert „ende elders geemployeertdaer zij den Landen dienst zullen mogen „doen zonder de landen langer te foulerendaer door de middelen van contribution ten leste zouden comen te failleeren. „Item dat haer E. zouden willen compleet maécken ende houden het „peertvolck staende tot laste van Haere Ma'. „Ende daer onder te willen comprehenderen de compagnie van Willigby „midts d'Heeren Staten zijn onderricht dat er jegenwoordelijck in dienste „nyet en sijn over de sess hondert peerden. Item alsoo een Tresorier „van Haere Ma1 is gecomen ende zal affrekenen metten Engelschen staende „tot laste van Haere Ma'. Dat d'heeren van den Raede, zoo veel is, „willen doen dat de penningen bij de provinciën ende steden aen den „voorsz. Engelschen verstreckt, hen mogen worden gerembourseertende „dat de voorsz. Heeren bij den Generaal Norits is geantwoord op d'eerste „point, aengaende die Ruyteren ende Knechten gevallen in Holland, dat „daerop is verzien, ende dat dezelve op heden zullen optrecken in zeker „exploit. Op 't tweede datter eerst zal moeten gedaen worden een ge- „nerale monsteringe, 't waer dat die van den Raede bij Zijne Ex01" nyet „en zijn gelast de compie van Willeby te stellen tot laste van Haere Ma'. „Op 't derde dat de tresorier meest alle de betalingen aen de compaig- „nien van Haere Ma' hadde gedaen, dat daeromme dezetijtde verzochte „corttingen oft remboursement nyet en sal kunnen geschieden, dat zij „nochtans de hant daeraen zullen houden dat tselve metten eersten ge- „legenth' zal gedaen worden." AANTEEKENING N°. 101 (bladz. 89). G. P. B. Deel 7, bladz. 409 bevat het „Placaet van proscriptie tegen „William Stanley ende Roelandt Yorck, ende verbodt tegen de ca- „lumniateurs der Engelsche natie (9 Februari 1587)". Ingevolge Res. S. G. 3 Januari 1595 werd pardon verleend aan de Iersche soldaten, behoord hebbende tot de voormalige bezettingen van Deventer en de schans voor Zutphen, die sedert waren overgegaan in Spaanschen dienst. Zij konden dientengevolge in Staatschen dienst terugkeereneen maat regel, waarmede men dacht de tegenpartij te kwellen.

NIMH | 1911 | | pagina 210