212 „eenige vendelen knechten, dat de knechten binnen Noord Ho Handt voor „het eerste op 113 hoofden sullen werden gereduceert, ende voor het „eerste binnen een maendt niet gecasseert, alsoo volgende de Pacificatie „de eene provincie de andere ghehouden is 't assisteren, ende deselve „assistentie bequamelijcker met knechten als met penninghen mag werden „gedaen". Ook sommige traktementen werden bij Res. H. 6 Juli 1577 aanzienlijk verminderd „Verminderinge van de tractementen". „Den Heere van Warmond (jhr. Johan van Duivenvoorde ende Woude, admiraal van wege S. Exc.) verkort van 200 ter maendt op40. „Den admirael van de Zuijder Zee op40.- „Den admirael van Ylissingen, boven sijn tractement als ca- piteijn, voor het admiraelschap ter maendt, van 400, op 80. „Den admirael van Zierickzee is van den dienst ontslagen. „Den admirael (vice-?) van Ylissingen gereduceert op 40. „Den vice-admirael van Zierickzee is gehouden voor gecasseerd. „Joost de Moor ad idem. „Is geresolveertdat 4 commissarissen van de monsteringe over Hollandt ende Zeelandt sullen gehouden werden, 2 in Zuydt-Hollandt, ende 1 in Noord-Hollandt ende Zeelandt, met den contrerolleur te weten Hendrick Fiefbet, contrerolleur, ter maendt 60. Joachim Orteil ende (Jan) Vos in Zuyd- j Hollandt (jhr. Cornelis van) Rijswijck in Noordt-Hollandt, San van Werpen in Zee- ^er maen<^ 50. landt „Jan Enquestre tractement is gereduceert op10. „Van de Artillerye-meesters in den Noorder-quartiere elcks op10. „Van Dionys de Koninck op10. „Asseliers (Philips van Asseliers) is van den dienst ontslagen. „Aengaende de connestabels ende chirurgijns in de sterckten zijn eenige gecasseert, ende eenige hare tractementen vermindert. „(Gerhart van) Nispen Lion dePeuytere, Hans Duijck als sijluijden vacerensullen elcks genieten 210 's daeghs. „Germain le Febvre in Zeelandt, van gelijcken. „Mr. Adriaen Anthonisz. in den Noorder-quartiere, is gehouden voor gecasseert. „Sebastiaen Foppen in Crimpen, is mede gecasseert. „Thielman Cornelisz. is geaccordeert 12. „Het geaccordeerde onderhoudt van de Kercken Dienaars, is gepas- seert.

NIMH | 1911 | | pagina 226