61 bij ontslag aan den aartshertog den Prins van Oranje aan het hoofd der regeering en wel voorloopig, tot de komst van den nieuwen sou- verein, den hertog van Anjou (1). Tevens verklaarden zij op 14 Juli 1581 den koning van Spanje vervallen van de overheid en de heer schappij der Nederlanden. De opstand, begonnen om gewetensvrijheid, werd nu tevens voortgezet om onafhankelijkheid (2). Voor de komst van den hertog van Anjou in de Nederlanden werd op last der Staten-Generaal te zijnen behoeve o. s. staat opgemaakt, waarop de namen der korpsen en eenige andere bijzonderheden voor komen (3) Leger der Staten-Generaal in Mei 1580. Infanterie. Pierre de Melun, prins van Espinoy. 4 Sir John Norris (Engelschen). 15 Sir William Stuart of Hou ston (Schotten). 10 Edward Preston (Schotten). 6 Andrew Traill it. Antoine Cormont, heer van Villeneufve en Bordes (Fran- schen). 12 Antoine de la Garde (Franschen). 10 Robert de Merode, heer van Thiant. 12 Jhr. Maximiliaan de Hornes, heer van Lokeren (Loeres). 10 Gouverneur van Yperen. 5 Regiment van West-Vlaanderen. 12 Olivier van den Tympel heer van Corbeecq. 10 Doornik. 4 te Doornik. zoodra de Hertog Vilvoorden, hier te lande is. Brugge. 4 I zoodra de Hertog Meenen. hier te lande is. Ninove. Diest. zoodra de Hertog hier te lande is. 12 l zoodra de Hertog (hier te lande is. Brussel. 11 (4) (5) Aantal compag- In garnizoen. Kunnen te velde trekken met den Hertog van Anjou. Te velde in Friesland. (6) (7) (8) (1) Zie Aanteekening N". 51. (2) Zie Aanteekening N". 52. (3) Zie Aanteekening N". 53. (4—8) De noten van dezen staat zijn vereenlgd in Aanteekening N°. 54.

NIMH | 1911 | | pagina 75