199 „voetvolcks van hondert vijftich hoefdendaerinne begreepen alle offi cieren, seventien hondert gulden, tott veertich grooten Vlamsch". 2°. Elke maand zullen zij betaald worden, in zulke munt, waarvoor de soldaten kunnen koopen wat zij noodig hebben. 3°. Als de koning alle soldaten, of een gedeelte daarvan, wil afdan ken, zal hij hun de achterstallige soldij moeten betalen in de munt, die dan koers zal hebben in Holland. 4°. Wat den „taux van de vivres" betreft, refereeren Treslong en de kapiteinen zich „tottet tgene dat staett in de commissie, vanwegen „Sein Hoocheyt gedepescheert tott Nicoping, den 15 Januari 1592". 5°. Eveneens doen zij ten opzichte van de maand soldijte fourneeren voor de lichting van de soldatenmits dat Z. M'. of Zijne Hoogheid den kapiteinen zal vergoeden de extra-ord. onkosten, die zij moeten maken om hunne soldaten te brengen op de loopplaats, vanwaar zij op kosten van Z. M'. naar Zweden zullen worden gebracht. 6°. Onder die extra-ord. onkosten zal begrepen worden 't geld aan sommige soldaten gegeven, „die sich in 't arriveren solden mogen „absentieren". 7°. De kapiteinen begeeren, dat alle 6 maanden zal worden afge rekend zij vinden goeddat hun zullen worden gekort de wapenen ontvangen in de eerste 6 maanden na hunne komst in Zweden. 8°. Als alle soldaten of een deel ervan zal worden afgedanktbegeeren de kapiteinen een extra maand soldij. 9°. Als men hun bij de afrekening koopmanschap wil geven in plaats van geldverzoeken zij„datt ihre nitt hooger aengerekent sullen werden „dan als die coopluyden, wonende in den vorgenomde Conickricke, die- „selve daegelix coopen". 10". Verzoeken zijdat hun zal worden toegelaten „omb te exerceeren „liet facit van der justicien over ihren soldaten, weesende onder ihren „vendelen, volgende die costumen unde ordonnantiën van de Geünieerde „Provinciën und nae de artikulsbrievenin dewelke ihre soldaeten sullen „sijn verplichtet". (Was ondert.): „Theophilus Homodei. Guillem van Bloys, diet Tres long. Godefroy de Bücholt. Nicolaes van Haerlem. Charles de Hartaing. Charles de Swevesele. Isehbaert de Soisons. Gerard Velinck. A. Bloys, genaemt Treslong 'tmerk van capitein Zacharias". Zonder datum of plaats. „Reeckeningerurende de oncosten, de Jonckher Willem van Bloys, „gênant Treslong, hatt geleden om sein fendl in der ehrn und gebur „nach zu richten, deurch last und bevel van den heere Dr. Theophilo „Homodei, vanwegen den Con. M. van Sweden und syn F. D'. Hartoch „Carel". (Zonder datum of plaats). De som bedraagt f 15249 st. Quitantie van een leverancier van vendels, stangen, spits, franje enz., voor f 158, hem betaald door den heer van Treslong, 4 April 1594. (Zonder naam van plaats.)

NIMH | 1913 | | pagina 223