221 het regiment Walen van Daniel de Hertaing, heer van Marquetteonder den luitenant-kolonel Anthoine de Sanct10 compagnieën, de Zwitsers5 het regiment Hollanders, onder jhr. Pieter van het regiment van Utrecht van kolonel Johan van Huchtenbroek onder Pieter Merlin 8 3de afdeeling, onder sir Francis Yere (2), samen gesteld uit: het regiment Engelschen van sir Francis Yere 13 het regiment Engelschen van sir Horatio Verb. 11 het regiment Friezen, onder overste-luitenant Taco van Hettinga (3)17 De Garde, onder Nicolaas van Randerode van der Aa bestaande uit: de garde van Prins Maurits en de compagnie van graaf Filips van Hohenlohe 2 Samen 128 compagnieën. De ruiterij was ingedeeld in zeven regimenten het regiment van graaf Lodewijk Gunther van Nassau4 compagnieën, bestaande uit zijne compagnie, die van Prins Maurits onder jhr. Walraven van Gent, van graaf Hendrik Frederik onder Jasper Bernard en van Godert van Batenburg; het regiment van graaf Frederik van Solms. 4 bestaande uit zijne compagnie, die van graaf George Everhard van Solms, van Johan Bacx en van Joost Wyerich Cloeth; het regiment van Lamoraal van der Noot, heer van Risoires3 bestaande uit zijne compagniedie van Rutger Wessel van den Boetzelaer, heer van Mer- wede, en van Charles de Heraugière; Ghistelles (1)8 (1) Overste-luitenant van graaf Georoe Everhard van Solms. Franqois de Bruof.s was sergeant-majoor bjj dit regiment. (2) Life and times of general sir Edward Cecil viscount Wimbledon. LondonSampson Low. 1885 "Vol I page 43. Public Record OfficeLondon. (3) Tot dit regiment behoorden eenige compagnieën op Groningen.

NIMH | 1913 | | pagina 245