222 het regiment van Werner van den Houte, ge zegd du Boys bestaande uit zijne compagniedie van Lambert van deb Wel, van Guillaume de Melun, prins van Espinoy, onder Ulrich Wagemans, en van Jurrien Conteler; het regiment van Marcelis Bacx bestaande uit zijne compagnie, die van Paul Bacx onder Hans Sixen, van Jean Francois de la Salle heer van Argentonen van Pierre Panier; het regiment van Thomas van Stakenbroeck bestaande uit zijne compagnie, die van Oli vier van den Tympel heer van Corbeecken van John Hamilton; het regiment van Godard van Balen bestaande uit zijne compagnie, die van Edward Cecil en van sir Francis Yere. Samen 25 compagnieën. Vermoedelijk een totaal van 12000 man voetvolk en 2000 paarden. B. Het Spaansche leger. Opperbevelhebber (maestro de campo general) graaf Frederik van den Berg, waarnemend voor Pieter Ernst graaf van Mansfeld. Generaal der cavalerie, Francisco Hurtado de Mendoza, admirant van Arragon. Luitenant-generaal der cavalerie, Ambrosio Landriano (afwezig wegens ziekte). Commissaris-generael der cavalerie, Pedro Galego. Generaal der artillerie, Luiz de Yelasco. Infanterie. De regimenten (tercio's) Spanjaarden, onder Juan Geronimo de Monroy (in 1601 gesneuveld vóór Ostende en opgevolgd door Simon An- tunez), Gaspar Qapana en Luiz Albano del Villar; het regiment Italianen, onder Alonzó d'Avalos (in 1603 opgevolgd door Louis de Melzo); de regimenten Walen, onder Charles Bonaventura de Longueval, graaf van Bucquoy (in 1606 opgevolgd door Claude de Lannoy, heer van La Motterie), en Claude de la Bourlotte, na den slag van Nieuwpoort gesneuveld bij de verdediging van het fort Isabella; benevens eenige compagnieën der regimenten van Robert de Ligne baron van Barbangon en Charles de Lalaing baron van Hachicourt; 4 compagnieën,

NIMH | 1913 | | pagina 246