AANTEEKENJNG N°. 2, (bladz. 6). Willem: Schouten, opvolger ad interim van zijn overleden broeder' Allert, maakte zich schuldig aan dronkenschap en wanbeheer en was door de muitende soldaten afgezet. De sergeant-majoor Hans Ernst Kijf moest den lsten Mei 1625 Bahia na een kortstondig beleg overgeven aan don Fadrique de Toledo. Vele repatrieerende soldaten drosten onder wegde thuiskomenden zochten op onbetamelijke wijze de achterstallige soldij te bekomen en werden met 2 per hoofd tevreden gesteld, 500 gingen over bij het regiment Merwede, te voren Hatzfeldt, terwijl eenige belhamels het leven lieten aan de galg (Res. S. G-. 8 en 11 No vember, Res. R. v. St. 8 November 1625, 12 Maart 1626). Bouwen Hendricicsz. bij Comm. S. G. 80 December 1621 benoemd tot opvolger van kolonel Johan van Dortii, vond bij zijn komst in Brazilië de stad Bahia reeds in bezit van de Spanjaarden; hij overleed in Juni 1626 bij het eiland Cuba. (Zie verder Aanteekening N°. 16). AANTEEKENING N". 8, (bladz. 0). „Ordre hoe dit tegenwoordich leger zal marscheren den „len Augusti 1626. „Eerst twee compaingnien Pionniers. „De timmerluyden met haere bijhebbende plancken ende sparren op „eene wagen. „Een wagen met quartierstocken. „De ingenieurs ende quartiermeesters te paert. „Daer naer de acht extra-ordinarise compaingnien. „Drie veltstucken van 6 ende drie camerstucken van 1215 met alle „haeren treijn ende toebehooren, te weten vijff wagens tot 8 veltstucken „van 6 16, ende 7 wagens tot 8 camerstucken van 12 'ffi. „Hier naer sal volgen de voortocht vant voetvolck, bestaende in dese „regimenten. „Famaz (2). „Courtaumer. „Hadlterive. „Candale. „Chastillon. „Brederoode. „PlNSSEN (1). (1) PlJNSSES VAN DER Aa. ('2) Famars.

NIMH | 1918 | | pagina 291