Courtadmee 273 AANTEEKENING N°. 4 (bladz. 9). „Ordre hoe dat het leger t' schepe wesende af sal „varen den 23en Augustus 1626 op den aenslach „van Hulst. „(De soldaten gingen alte sament scheep tot „Dordrecht). „Eorstelyck. Het schip van Sijn Excie ende desselffs treijn, met alle „de schepen vande officieren vant leger. „üaer op sullen volgen. De vier extra-ordiniarise companignien. „Een groot musquet schoot sullen volgen achter dese, de vier Regi menten van: „Graeff Willem, „Graeff Ernst, „Collonel Hinderson, „Collonel Brogh. „Een groot musquet schoot zullen volgen achter dese, de vier Regi- „menten Franchoysen, namentl. „Candale „Chastillon, „Haulteeive. „Wederomme een groot musquet schoot achter desen, zullen volgen „d'Engelsche Regimenten „Levington, „Essex, „Haewood „Veer, „Cissel, „Morgan. „Een musquet schoot achter dese zullen volghen. De schepen geladen „met het geschut, ende den treyn van Nieuwlandt. „Daernaer. De wagens ende treckpaerden. ;,De officieren vande Trouppes zullen wel lettendat sy int seijlen ofte „int anekomen, elcke trouppe van den anderen laeten blijven, een groot „musquet schoot. „Desgelicxs zullen oock doen de treynen vant geschut, Ammunitie „van oorloghe, wagens ende trekpaerden. „Sullen oock wel letten als het schip van Sijn.Excie seijl sal com men „te maken, ende een geschut schietende, datse alsdan mede seijl sullen „maecken, en de voorz. ordre volgen sullen. „Van gelijcken als t'- schip van Sijn Excie t' seijl sal strycken ende 18 „WlLLOUBY,

NIMH | 1918 | | pagina 293