„ydereen oock in syn ordre ende soo naer bij syn Regiment als het „doenlyck is. „Wederomme een halff ure daernaer zullen volgen de Regimenten van „syn Gen. graeff Ernst ende graeff Willem (1), drye regimenten Schotten „van 1insen ende den collonel Loo, oock soo naer elcxs by syne Regi- „menten soo veel doenlyck sal wesen, en sullen de collonels hare vendels „vande schepen laten wayenopdat de companignien malkanderen mogen „kennen. „Een halff ure naerdat de selve sullen zyn afgevaeren, sal volgen de „schepen vanden commys Kijn (2), die van de Artillerye met alle syn „gevolch. „De schepen vanden commys Martiny (3). „Daernaer die met wagens geladen zijn. „Hiernaer zullen volgen de schepen met de Cavaillerie". AANTEEKENING N°. 20 (bladz. 52). „Ordre hoe het leger sal marcheren uit de schepen die int Jor. gat (4) „leggen tot Watervliet den 30 Mey 1631. „Eerst twee companignien Pionniers. „Hier naer sal marcheren eenige Ruyterie. „Naer dese zullen volgen twee troepen vierroers. „Naei dese zullen volgen de acht companignien extraordniaris onder „den heere Pudwels (5). „Hier naer comen ses halve camerstuc-ken van 12 IC met alle haere „behoeften daer by. „Hier naer volgt de voortocht vant voetvolck. Te weten de regimenten „van ChastillonHaulterive, Candale, Maisonneuffe, Brederode, „graeff Maurits. „Achter dese sullen volgen. Vyff wagens met cruyt, loot ende lonten „ende 60 ledige sacxkens om mette haest cruyt uyt te deelen ende een „conducteur daer bij. Welcke vijff wagens geduyrende den tocht sullen met dese 6 regimenten marcherenende s'nachts daerbij logerenhebbende „den conducteur sich t addresseren aan den serg'-majoor de Buat, die „voor dese wagens sorge sal draegen. „Hiei naer sal volgen de middeltocht, bcstaende in dese naervolgende „ïegimenten. ie weten, graeff Ernst, graeff Willem, Brogh, Baciilouch, „Balfourt, Pinssen ende Loo. (2) Nicola as Kien. 283 (1) Ernst Casimjr en Willem yan Nassau. (3) Lodewi.jk Martini. (4) Jonkvrouwgat. (•5) Jhr. Otto Willem van Pudewels, kapitein van 's prinsen garde.

NIMH | 1918 | | pagina 303