284 „Achter dese zullen volghen. Vijff wagens met cruyt, loot, ende „lonten, eenige ledige sacxkens om cruyt mede uyt te deelen, daerbij „een conducteur die sich sal hebben te addresseren aen den heer collonel „Balfour, soo int marcheren als des avonts int logeren. „Hindertocht vant voetvolckbestaande in deze regimentente weten, „Veer, Cissel (1), Morgan, Harwood, graeff van Solms (2). „Achter dese sullen noch volgen 5 wagens met cruyt, loot ende lonten, „60 ofte 70 ledige sacxkens, om cruyt by noodt uyt te deelen. Een „conducteur die sich sal hebben, soo wel int marcheren als des avonts „int logeren, te addresseren aen den lieutenant collonel Herbert die „daerop acht sal nemen soo int quartier, als met wachten te versien. „Hier op zullen volgen. „De wagens van Syne Excie. De wagens vande heeren gecommit teerden. De wagens van de hooge officieren vant leger. Van de volon taire heeren. "Voorts alle andere t' Hoff volgende. De wagens van de „regimenten, gelyck die marcheren. „Hier naer volght de reste vande Artellerie met alle haer gevolgh. „Een compaingnie Pionniers. De wagens van den commys Bockhoven (3). „De wagens van Martiny. De derde trouppe vierroers. De wagens vanden „commys Kyn. De wagens van de reste vande cavaillerie. „Voorts alle de reste vande cavaillerie. AANTEEKENING N". 21 (bladz. 52). „Ordre hoe het leger sal marcheren van Bevericx velt tot Malle, den „4en Juny 1631. „Voor eerst sal marcheren de helft vande cavaillerie. „Twee companignien Pionniers. „De acht extraordniaris companignien. „Ses stucken van 12 10 met alle haer behouften. „De voortocht vant voetvolck, bestaende inde regimenten van Brogh; „Bachlough, Balfour, Loo, Pinssen, graeff Willem, graeff Ernst. „Vyff wagens met ammunitie van oorloge. „De wagens van Syne Extie. De wagens vande heeren gecommitteerden. „De wagens van graeff Ernst. „De wagens vande hooge officieren vant leger ende de volontaire „heeren, ende andere het Hoff volgende. „De middeltocht vande regimenten als Maisonneuffe Chastillon, „Haulterive, Gandale, graeff' Maurits, Brederode. (3) Francois van Bochoven, opvolger van zijn vader Jacob Francois als commies der artillerie (Res. R. v. St. 8 April 1630). (1) Cecil. (2) JOHAN AlBKECHT VAN SOLMS.

NIMH | 1918 | | pagina 304