285 „t)e wagens vande Ruyterie. „Een trouppe vierroers die op de wagens sal passen soo voor, achter, „als int midden vanden treyn. „Het geschut met alle syn toebehooren. „De wagens van den commys Bockhoven. De wagens van Martini, „ende Kijn. „De achtertocht vant voetvolck bestaende inde regimenten van Harwood „grave van Solms, Veer, Gissel, Morgan. „Ses camerstucken van 12 IC met alle haere behoeften ende een com- „panignie pionniers daer bij. „De andere helft van de cavaillerie. „De twee resterende trouppe vierroers achter aen". „Ordre om te marcheren van Malle naer Haldegem den 511 Juny 1631. „Eerst zullen marcheren twintich companignien Ruyterie onder Mons1'. du Metz. „Twee trouppen vierroers, die op de wagens, soo voor, achter, als „int midden zullen passen. „Ses stucken van 6 IC ende hare behouften." Volgen: de wagens van Zijne Exc.van de gecommitteerden van de hooge officieren, van de volontaire heeren, enz., voorts de wagens van de regimenten, het geschut, de wagens van de drie commiezen, de voortocht van de infanterie met vijf wagens ammunitie, de middel- tocht met vijf wagens, de achtertocht. „Ses stucken van 12 IC. „De reste van de Ruyterie onder de heere Staeckenbroeck. „Een trouppe vierroers". „Ordre om te marcheren van Maldegem tot Capericke den 6" Juny 1631". De volgorde is als op 5 Juni, met verwisseling der regimenten in de drie tochten. „Ordre om te marcheren van Capericke tot Watervliet den 7n Juny 1681. „Vooreerst zal marcheren Syn Gen. graeff Ernst met een trouppe „vierroers geleyt by Lauwyck (1). „De acht extraordniaris companignien ende drie companignien pionniers. (1) Kapitein Thomas van Lauwick.

NIMH | 1918 | | pagina 305