28? „eXtraordniaris comp". als Harwood, grave van Solms, Veer, CisseL „Morgan. „De middeltocht vant voetvolckte weten de regimenten van Chastillon „Haultebive, Candale, MaisonneuffeBbedeboodë, graeff Maubits. „De achtertocht vant voetvolck zijnde de regimenten van graeff Ernst „graeff Willem, Baleoub, Bbogh, Bachlough, Pinssen, Loo. „De wagens van Syne Excie. van graeff Ernst, vande hooge officieren, „vande volontaire heeren. De wagens vande regimenten volgens d'ordre „van haer marcheren. „Hot geschut met alle syn train ende toebehooren. Een companignie „pionniers daerbij. „Achter d'artellerie sullen volgen 60 soldaten vant guarnisoen van „Loevesteyn om op het geschut te passen, ende gecommandeert bij den „Vendrich vant voorsz guarnisoen. „De wagens vanden commys Martini. „Achter all sullen 15 ofte 20 vande voorz. Lovesteynsche soldaten, te „weten vande voorsz. 60, volgen, om de wagens voor partijen te be- „vryden". AANTEEKENING N«. 28 (bladz. 53). „O'die hoe het leger sal marcheren van Druijnen naar Geertruydenberch „inde schepen om naer Bergen op Soom te varen, den Bn September 1631. „De twee companignien pionniers. „Het regiment avantgarde— Haulterive, Candale, Maisonneüfpe, „Chastillon, graeff Maubits. „Daernaer de regimenten van bataille Brogh, Backloug, Balpoue. „Graeff Willem sijn regiment sal recht marcheren naer Heusden „ende aldaer t'schepe gaen naer Bergen op Soom. „Achter dese zullen volgen de regimenten van arriergarde -grave „van Solms, Cissel, Morgan, Harwood. Deze 5 regimenten sullen „marcheren, ende t'schepe gaen als voren. „Hiernaer zullen volgen alle de wagens. De wagens van Syne Excie. „De wagens van graeff Ernst. De wagens vande hooge officieren des „legers. Die vande extraordinaris companignienende vande regimenten „volgens d' ordre hierboven ges telt. „Daernaer sullen volgen de ses extraordinaris compaignien, te weten. „De guarde van syne Princel. Excie. De heere van Beverwaert (1). De heere van Loockeren (2). De heere Wits (3). Grave van Hoorn (4). „Grave van Hanauw (5). (1) Lodewijk van Nassau La Lecq, heer van Beverweerd. (2) Adolf Filips de Hornes, lieer van Loeres, generaal der artillerie. (3) Jaoob Wijts, superintondant van den hoogen krijgsraad. (4) Johan de Hornes. (5) Hendrik Lodewijk van Hanau.

NIMH | 1918 | | pagina 307