288 „Achter dese zullen marcheren de comp". die haer patenten hebben, „op Geertruydenberch ende Willemsiadt, te weten Ckoyb (1) Pbitsart (2), „Jan de Oude, Adolep yan Ryswyck, Duyvenvoorde (3). Deze 5 comp". „sullen in guarnisoen blijven tot Geertruydenberch. Dese vier com- „panignien sullen naer Willemstadt van Geertruydenberch vaeren, te „weten. Collonel Pinssen, Lt. Collonel Bbederoode. Bockhoven (4). „Dimmer (5)". „Ordre hoe het leger marcheren sal van uyt de schepen door Bergen „op Soom naer de Noortgeest den 7 September 1631. „De drye companignien pionniers vooruyt. „De ses extraordniaris companignien. „De voortocht vant voetvolck bestaende inde regimenten van Backlouch, Balfour, Brogh, graeff Hendrik (6), graeff Willem. „De middeltocht bestaende inde regimenten van Yeer, Cissel, Morgan, Harwood, grave van Solms. „De achtertocht bestaende inde regimenten van Candale, Maisonneuffe, „Chastillon, Hauterive, graeff Maurits. AANTEEKENING N°. 24 (bladz. 55). 1 November, dag der reductie (Loketkas loopende 206). Troepen van graaf Willem van Nassau, bestaande uit compagnie vuurroers van den graaf; regiment Ferentz, compagnie colonelle, compagnieën van overste luite- Lautherwalt, sergeant-majoor Buchwald en 7 kapiteins; regiment Holger Rosencrants, compagnie colonelle, compagnieën van overste luitenant Lex, sergeant-majoor Winkler en 5 kapiteins; regiment Johan van Loo, compagnie colonelle, compagnieën van overste luitenant Enno Ferentz, sergeant-majoor Caspar van Berok en'15 kapiteins 12 afzonderlijke compagnieën 2 compagnieën ruiters onder de ritmeesters Frans van Bolswing en Hendrik van Gevenich; regiment Walraven van Gent, compagnie colonelle, compagnie van luitenant-kolonel Eggerich van Baer, sergeant-majoor Abraham Hamers (7) en 17 kapiteins; (1) Pierre Croyé. (2) Eduard Prichard. (3) Gijbert van Duijvenvoorde. (4) Reinoud van Bockhoven. (5) Pieter Dimmer. (6) Hendrik Casimir van Nassau. (7) In 1633 als sergeant-majoor opgevolgd door Frans van Bronkhorst.

NIMH | 1918 | | pagina 308