31 2e Linie, 2e Brigade. Hendrik van Nassau la Leck, heer van Ouwerkerk; 15 eskadrons (30 compagnie- en)' Hans Willem van Aylva en Jacques de Fariaux.' le Linie, le Brigade. Graaf Hendrik Trajectinus van Solms* »9 regimenten. 2e Linie, 2e Brigade. George Johan van Weede van Walenburg; 8 regimenten. Graaf George Frederik van Waldeck. Ludolf van Steenhuysen. Garde, 4 eskadrons 9 compagnieën), waaronder 3 eskadrons dragonders van kolonel Brandt. le Linië, 3e Brigade, Johan Theobald Metzger van Weybnom; 18 eskadrons (36 compagnieën). 2e Linie, 4e Brigade. Graaf Lodewijk Christiaan van Wittgenstein; 15 eskadrons (30 compagnieën). Rijngraaf Karel Florentijn van Salm' en Walter Vane. le Linie, 3e Brigade. Mathijs van Asperen van Heeswijk; 9 regimenten. 2e Linie, 4e Brigade. Graaf George van Erbach; 8 Regimenten. Alle regimenten waren, ,,uit eenderhand gekleed" (1). Het te verwachten keizerlijke leger stond aanvankelijk onder hertog Alexander Hippolyte Balthasar van Bournonville, doch wel haast onder graaf de Souches ,,een seer vermaert officier in de Infan terie", die echter weinig voortvarendheid toonde. Op 2 Juli trokken de keizerlijken over de Maas tusschen Luik en Hoei en legerden te Hannut. Na bijeentrekking der drie legers ongeveer 65000 man in verschillende oorden tusschen Brussel en Namen, kon in begin Augus tus de opmarsch tegen de Franschen beginnen met het doel om den prins van Condé tot een veldslag uit te lokken. Deze had met ongeveer 50 000 man een versterkte stelling betrokken in den veelhoek, gevormd door het riviertje de Piéton, hetwelk met groote bochten van Fontaine 1 Evêque over Celles bij Charlerloi in de Sambre valt. Het marschbevel voor 1 Augustus luidde ,,Marche pour le 1 d'aoust 1674." „L'armée imperiale délogera de son quartier de Maleves et prendra „sa marsche laissant a gauche Chaumont, entre Corroy et Corbaix „tout droit vers le camp, qui se fera entre Cour St. Etienne et Moustier. „Estant rase campagne Ton pourra marcher en quatre colomnes. „L armée espagnolle décampera de Thorembais les Béguines et „passera par les défilés ou l'armée imperiale est campée après que l'armée „de S.A. d'Orange sera passée entièrement, Infanterie Linkervleugel. Cavalerie. Infanterie (1) Res. R. v. St. 9, 16 Mei, Res. S.G. 11 Mei, 15 Juni, Seer. Res. S.G. 23 Mei, 30 Juli 1674.

NIMH | 1940 | | pagina 51