kelijk. Voortdurend werd, zoowel in front, als in den rug, door doorgebroken vijandelijke patrouilles geschoten. In den morgen van 13 Mei zijn de Duitschers tot plaatselijke aanvallen op de stoplijn over gegaan. Vooral bij de commandopost van C.-I-8 R.I. is verwoed gevochten. Deze bataljonscom mandant bevond zich uiteindelij k met eenige officieren en soldaten in het Paviljoen„De Greb- beberg", nabij den ingang van Ouwe- hand's Dierenpark, dat hardnekkig werd verdedigd. Eerst nadat vele verdedi gers waren gesneu veld, gewond ge raakt, dan wel ge vangen waren geno men en waarbij de dappere bataljons commandant als een der laatsten viel, kon hier de weer stand worden ge broken. b. De bezetting van de spoorbaan. Alvorens het verdere verloop der krijgsverrichtingen te schetsen, zij hier volledigheids halve eerst vermeld, hoe de tegenstand aan de spoorbaan zich op 13 Mei ontwikkelde. Den geheelen morgen heeft de spoorbaan en ook Rhenen onder zwaar Duitsch artille rievuur gelegen, waardoor de stad in brand geraakte. Nadat de Duitschers langs den kunst weg het viaduct hadden bereikt, is geleidelijk meer vijandelijke infanterie naar de stop- lijn opgerukt. Aangezien aan de spoorbaan allerlei fracties van onderdeelen door elkaar lagen, kon, zooals reeds is aangegeven, in het korte beschikbare tijdsbestek, de verdediging niet meer voldoende worden georganiseerd; van een behoorlijke gevechtsleiding kon derhalve geen sprake zijn. Bovendien was er tusschen de commandanten dezer onderdeelen onderling onvoldoende contact. Tengevolge van deze vermenging van verbanden zijn de door de commandanten der 97 Het Paviljoen „De Grebbeberg" nabij den ingang van Ouwehand's Dieren park, hetwelk door C.-I-8 R.I. en de zijnen hardnekkig werd verdedigd, na den strijd. Het Paviljoen is op korten afstand van deze plaats herbouwd. Bekn. Overz. Krijgsverrichtingen Kon. Landmacht 7

NIMH | 1940 | | pagina 121