De ondersteuning door de artillerie leverde echter tal van moeilijkheden op, waardoor het uur van den opmarsch van II-1 R.W. verschillende malen moest worden uitgesteld. Intusschen kwamen deelen van dit bataljon, dat o.m. was versterkt met 1-I-2 R.W., vóór en tijdens het innemen van de, in den Oostrand der wijk Krispijn gelegen, uitgangsstel ling, onder krachtig vijandelijk vuur en aan de Zuidzijde van genoemde wijk in nauw contact met sterk opdringende vijandelijke troepen. De druk hiervan nam dusdanig toe, dat, in stede van te kunnen deboucheeren, II-1 R.W. in de omgeving van het station en den Tunnel in de verdediging werd gedrongen. De Duitschers hadden blijkbaar andermaal versterking aangetrokken. Van Nederlandsche zijde werd namelijk waargenomen, dat omstreeks 13.00 een honderdtal vrachtauto's met Duitsche militairen over de verkeers- brug ZwijndrechtDordrecht reed. Later is gebleken, dat, na het overschrijden van de brug, een af deeling ten Zuiden van de wijk Krispijn is omgegaan, waarna deze uit het Zuidoosten Dordrecht aanviel. Deze aanval werd gesteund door een afdeeling uit de omgeving van Krispijn. Inmiddels had II-2 R.W. als groepsreserve opdracht gekregen, achter den spoordijk DordrechtWillemsdorp om, op te marcheeren naar de begraafplaats beoosten Krispijn en vandaar Krispijn aan te vallen. Ter hoogte van den spoorwegovergang in den Dubbeldam- schewegbeoosten het station ont vingen verschillen de afdeelingen van dit bataljon van de Zuidzijde van den spoorweg sterk vij andelijk vuur, dat in hét bijzonder de sectie zware mitrail- leurs trof. Het was niet mogelijk de halen en aangezien deze achter elkander reden, kon slechts de voorste mitrailleur vuren. De onverschrokken schutter van dit wapen vuurde echter door tot de motor in brand werd geschoten en de patronen in den band ontploften. In enkele oogenblikken verloor de sectie een gesneuvelde en vier gewonden, van wie één doodelijk, zoomede alle wapenen en motoren, welke door 's vijands vuur werden vernield. Ook aan de 20 Compagnie, welke zich naar het Oosten en Westen uitbreidde, gelukte het niet de spoorbaan te overschrijden. De com pagnie leed hierbij een verlies van drie gesneuvelden waaronder de commandant en twaalf gewonden, onder wie een officier. De voorwaartsche beweging van het bataljon kwam tenslotte aan de spoorbaan DordrechtSliedrecht tot staan. Het gevechtsterrein nabij en onmiddellijk ten Zuiden van den overweg in ^ware mitrailleurs den Dubbeldamsche weg. In het vernielde perceel had de vijand zich genes teld dit is door het Nederlandsche vuur in brand geschoten. van motoren te 122

NIMH | 1940 | | pagina 146