kleeding had vuur gevat, niettemin op zijn post, tot, tijdens het laden van het derde schot, de vuurmond recht in den loop werd getroffen. Hiermede was dit stuk, waarvan de helft der bediening was gesneuveld, tot zwijgen gebracht. Het eveneens in de Vriesestraat opgestelde stuk pantserafweergeschut kon in verband met zijn schootsrichting eerst op het laatste moment ingrijpen. De bediening van dit stuk, welke ook ernstige verliezen had geleden, moest na een kortstondig vuur terugtrekken, daar zij uit één der omliggende huizen werd gemi trailleerd. De pant serwagens konden nu over de brug rijden en op het Bagijnhof doordrin gen. Zij werden echter daar opge vangen door een meer achterwaarts opgesteld stuk pant serafweergeschut, dat tot taak had de strijdende troepen in den rug tegen een pantserwagenaanval te beschermen. Dank zij het kracht- van den strijd. den vaandrig-sectie commandant, werd, nog tijdens de nadering van de pantserwagens op het Bagijnhof, het stuk 180° van front veranderd. Deze sectiecommandant opende daarna persoonlijk het vuur, waardoor twee pantserwagens in korten tijd werden getroffen en buiten gevecht werden gesteld. Tengevolge van deze verliezen kwam de aanval tot staan, waarna de pantserwagens blijkbaar over de Vriesebrug de stad uitreden. Het moreel van de troepen in Dordrecht had door de pantserwagenaanvallen, waarvan herhaling viel te vreezen, aanmerkelijk geleden. Niettemin werd de verdediging opnieuw georganiseerd. Verschillende naar de binnenstad voerende straten werden opnieuw ver sperd. De commandant van het kantonnement Dordrecht, die tijdens het in de Vriese straat gehouden duel tusschen het kanon van 7 veld en de Duitsche pantserwagens te kennen had gegeven, dat de betrokken voertuigen Fransche pantserwagens waren, kon ook nu nog niet in de aanwezigheid van Duitsche pantserwagens gelooven. Hij gaf bevel doorgangen te laten ten behoeve van het verkeer van de eigen voertuigen. Het reeds sterke wantrouwen tegen den kantonnementscommandant kreeg hierdoor nieuw voedsel, zoodat de bataljonscommandanten der wielrijders met hun officieren besloten, bevelen van den kantonnementscommandant niet meer op te volgen. Intusschen was het besluit genomen Dordrecht te ontruimen. Nadat aan C.-Lt.Div. het lot van de Oostelijke gevechtsgroep bekend was geworden, achtte deze commandant De vuurmond van 3-II-K.R.A. in de Vriesestraat te Dordrecht, na afloop dadig ingrijpen van 126

NIMH | 1940 | | pagina 150