uit Leiden iangs verschillende wegen onverwijld tegen de brug op en hadden het succes, de brug en de naaste omgeving te bezetten. Hierbij sneuvelden verschillende Duitschers, onder wie een officier, andere werden krijgsgevangen gemaakt. Doch ook aan eigen zijde werden verliezen geleden. Onder leiding van C.-II Depot infanterie werd vervolgens tot zuivering van het verdere terrein overgegaan, waarbij in den loop van den dag nog verschillende Duitschers werden gedood of gevangen genomen, terwijl de overige zich in de richting van Valkenburg, tot achter de Wassenaarsche Wetering (zie schets Nr. XXX A) moesten terugtrekken. Den volgenden dag rukten onze eigen troepen nog tot dezen waterloop op, doch verdere vorderingen werden nadien van deze zijde in de richting Valkenburg niet meer gemaakt. Te Maaldrift en omgeving waren in den vroegen morgen van den ioen Mei reeds onder- deelen van i R.H.M., gelegerd te Wassenaar, tegen parachutisten opgetreden, waardoor deze mogelijk zijn verhinderd, tactische punten aldaar te bezetten. In den avond van dezen dag werd nog een geslaagde zuiveringsactie door II-1 R.I. tegen Maaldrift ondernomen. Inmiddels hadden ongeveer 300 Duitschers, die van het vliegveld en elders waren ver dreven, zich naar het dorp Valkenburg teruggetrokken, waar zij zich ter verdediging inrichtten. Het is ons met gelukt dit dorp te heroveren. De omstandigheid, dat dit dorp, hetwelk geheel door vlakke weilanden is omgeven, een moeilijk object vormt om aan te Foto's AC. de Wilde, burgemeester der gemeente Valkenburg Z.-H De Ned. Herv. Kerkte Valkenburg, waarin Nederlandsche krijgsge vangenen door de Duitschers werden ondergebracht. Het gebouw werd op J.2 Mei door de artillerie in brand geschoten. fi fl. De school te Valkenburg, welke door in het dorp woonachtige „E.H.B.O.'ers" tot noodhospitaal voor gewonde burgers en militairen werd ingericht. Door het vuur der artillerie werden verschillende ver plegers (sters) en verpleegden getroffen, terwijl het gebouw zwaar werd beschadigd. Bekn. Overz. Krijgsverrichtingen Kon. Landmacht 12 177

NIMH | 1940 | | pagina 201