eigenlijke Peelterreinen bestond de Peel-Raamstelling uit een hoofdweerstandsstrook, samengesteld uit versterkingen van grond, hout en ijzer, gedekt door prikkeldraad versperringen en mijnenvelden, terwijl nabij Grave, in het dal van de Raam, ook inundaties waren gesteld. Van Griendtsveen tot het geïnundeerde dal van de Raam, was voor de stelling, als hinder nis voor vecht- wagens, het zooge naamde defensieka naal gegraven, waar langs gietstalen en beton-kazematten waren aangebracht. Aangezien nim mer overleg had plaats gehad tus- schen de Belgische en Nederlandsche Regeeringen, sloot zij in het Zuiden niet aan bij het Belgische verdedigingsstelselj langs het Albertka- naal, waardoor een gat van 30 a 40 km was ontstaan. In het Noorden vond zij aansluiting bij de Maas-Waalstelling, welke door Brigade B was bezet. De Peel-Raamstelling was ingedeeld in 5 vakken, elk weer in twee tot vier bataljons vakken. Totale sterkte vijftien bataljons. Aan artillerie was alleen aanwezig een, aan het einde van April 1940 gevormd regiment artillerie, 20 R.A. (3 afdeelingen), bewapend met kanonnen van 8 st. Luchtdoelartillerie en luchtstrijdkrachten ontbraken volkomen, pant- serafweergeschut was slechts in zeer bescheiden mate aanwezig. C.-Peeldivisie beschikte practisch niet over reserves; op het G.B.J. en eenige onderdeelen per rijwiel, beiden ook met een andere taak belast, mocht als zoodanig niet worden gerekend. Onder de 5 vakcommandanten in de Peel-Raamstelling ressorteerden ook de in die vakken opgestelde strategische voorposten aan de Maas. Het Stafkwartier van C.-Peeldivisie was tot 10 Mei, i 12.00, gevestigd te Eindhoven, diens commandopost te Mierlo-Hout, Zuidwest van Helmond (zie schets Nr. III). Te d: 12.00 werden èn het Stafkwartier èn de commandopost verplaatst naar Vught. Het hoofddoel van de Duitsche operatïën in het Westen werd gevormd door de Engelsch- Fransche legers. De Duitsche legerleiding beoogde om door een bliksemveldtocht deze troepen buiten gevecht te stellen, in welk plan een opmarsch met sterke Duitsche troepen door het Zuiden van ons land naar België paste. Daartoe overschreed op 10 Mei 1940 3. De aanval op de maaslinie op 10 mei (zie schets Nr. 111). Bekn. Overz. Krijgsverrichtingen Kon. Landmacht 4 49 Het defensiekanaal, met de beide draadhindernissen, nabij Mill. Links kazemat 546 (zie schets Nr. Ill A).

NIMH | 1940 | | pagina 69