90 Bijlage III GEHEIM Nr. 2 Dit stuk mag alleen in handen komen van officieren. Territoriale Bevelhebber Staf kwartier, 9 Mei 1940 in Zuid-Limburg. Sectie I. 1. Nr. 1 B. Bevel voor de graad van strijdvaardigheid voor 9/10 Mei 1940 en volgende dagen 1. Tot nader bevel: a. „Verhoogde graad van strijdvaardigheid". b. Van 8.00 tot een uur voor zonsondergang piketten bij alle automatische wapenen, zodat on middellijke vuuropening verzekerd is. 50% van de overige sterkte rust in de onmiddellijke nabijheid van de gevechtsopstellingen, De rest rust in de kwartieren. 2. Slagsnoerleidingen en ontstekingsmiddelen Aan de spoorbrug over de Maas, aan de beide Maasbruggen Sint Servaes- en Wilhelminabrug. aan de bruggen over het Julianakanaal en aan de objecten in het vak van 11-37 R.I., waarvoor bijzondere machtiging bestaat, blijven tot nader bevel de slagsnoerleidingen en de ontstekings middelen aangebracht. Aan alle overige objecten blijven de slagsnoerleidingen aangebracht. 3. Boomgordels De boomgordels en slagsnoerleidingen blijven aan alle verhakkingen aangebracht. 4. Hindernissen Tot nader bevel moeten: de hindernissen in de nabijheid van de grens van zonsondergang tot 6.00 gesloten zijn. Bij de doorlaatposten moet het verkeer van tijd tot tijd na zeer scherpe controle worden doorgelaten; de bruggen over het Julianakanaal en de bruggen over de Maas van 1.00 tot 8.00 gesloten zijn. Het verkeer moet van tijd tot tijd na zeer scherpe controle naar behoefte worden doorgelaten. Van 8.00 tot 1.00 moeten deze hindernissen tot 2.5 m breedte worden opengemaakt, teneinde het verkeer na controle door te laten. Tot nader bevel geldt voor het Julianakanaal het volgende: a Sluis bij Borgharen niet sluiten) h. Brug bij Berg {niet sluiten) b. Brug over kanaal en kunstweg Weert-Itteren i. Brug bij Obbicht (sluiten) (sluiten) Brug bij Born {niet sluiten) c. Brug bij Bunde (sluiten) k. Brug bij Illikhoven (sluiten) d. Brug kunstweg Hulzen-Geulle {niet sluiten) 1. Brug bij Roosteren (sluiten) e. Brug bij Elsloo (sluiten) m. Brug bij Asterberg (sluiten) f. Brug bij Stein {niet sluiten) n. Brug bij Stevensweert {niet sluiten) g- Brug bij Urmond (sluiten) O. Brug bij Maasbracht (sluiten). alle hindernissen, die niet gesloten worden, moeten door balken, boomen of kettingen gesloten worden, teneinde het verkeer van tijd tot tijd na controle - door te laten. De erbij betrokken commandanten geven van het vorenstaande kennis aan de desbetreffende Burgemeesters. Bij de permanente vechtwagenhindernissen mogen geen draden worden door geknipt. Ik vestig de aandacht op het aanwenden van roode lantaarns bij de hindernissen.

NIMH | 1952 | | pagina 104