De 2e Comp. bereikte ongehinderd de Admiraliteitskade, terwijl de commandant bij de Marinierskazerne verband kreeg met de mariniers en van hen inlichtingen ontving omtrent de toestand, waardoor vuur op eigen troepen werd voorkomen. Ook de 3e Comp. bereikte de opgegeven lijn, waarbij de 3e Sectie uitkwam tegenover de brug naar het Bosland, tussen Boerengat en Buitengat. Hier ontving de sectie vuur uit het Bosland, naar alle waarschijnlijkheid afgegeven door de aldaar bij de spoorbrug over het Boerengat opgestelde sectie mariniers, welk vuur 7 gewonden veroorzaakte. Het vuur werd door één der bij de 3e Comp. ingedeelde sectiën zware mitrs. beantwoord. Na het aanbreken van de dag bleek wederzijds, dat men met eigen troepen te doen had, terwijl ook nog manschappen van l-IV-10 R.I. in de omgeving werden aangetroffen. Zodra op 12 Mei het morgenlicht doorbrak, bezetten de mariniers het station, waar zij C.-1-IV-10 R.I. met een sectie onder bevel van de adj.ond.off. en een gedeelte der sectie van de luitenant, die de brug O. van het Maasstation had moeten afsluiten, aantroffen. Een enkel schot viel, doch wederzijdse schietpartij bleef door spoedige herkenning achterwege. I-IV-10 R.I. bezette daarop weder de verlaten opstelling, waarmede een wei nig fraai intermezzo, slechts te verontschuldigen met het volkomen gemis aan oorlogservaring en de aan de eerste oorlogshandelingen veelvuldig verbonden ner vositeit, was geëindigd. Korte tijd later werd een Duits watervliegtuig, dat op de Maas daalde, in brand geschoten en tot zinken gebracht. II-32 R.I. kreeg thans van C.-ll R.I. opdracht, het Maasstation door de le Comp. te doen bezetten en l-IV-10 R.I. af te lossen. Terwijl deze opdracht in uitvoering was, werd namens de Kant.C. door de C. der Afd. mariniers de op dracht verstrekt, het Maasvak LeuvehavenOude Plantage te bezetten en de daar aanwezige troepen af te lossen 1). Op de uiterste linkervleugel van het Maasfront bleef de wacht uit het Mobiele Vendel van de Rotterdamse Burgerwacht het emplacement van de Drinkwater leiding bezetten. In de nam. werd hier de Watertoren in brand geschoten, doch door de terrein brandweer, in samenwerking met de burgerwachters, weder geblust. Het bol vormige bovenstuk, waarin zich de luchtwachtpost bevond, brandde echter uit, waarna deze post werd verplaatst. Er werd samenwerking verkregen met een detachement van het Marinedepot onder 2e luit. Jonkman, die de weg naar het Kralingsche Veer afsloot (zie onder Oostfront). Tegen de avond vervoegde zich de 110 l) Hieruit blijkt wel, dat er in de bevelvoering het een en ander niet klopte.

NIMH | 1952 | | pagina 126