chementscommandant de eerste nacht gelegerd en gevoed in het hotel Elim van het Leger des Heils aan de Schiedamschedijk. De volgende dagen werd in verband met de gevaarlijke toestand aan de Schie damschedijk, nadat de tussenkomst van de Inspecteur Geneesk. Dienst was inge roepen, het elders niet ondergebrachte personeel gelegerd in het ziekenhuis op de Coolsingel in een lokaal op de grond en later op matrassen. Personeel van dit detachement heeft in Rotterdam goede diensten bewezen en bij het bombardement van Rotterdam, toen het ziekenhuis op de Coolsingel werd getroffen, krachtig medegewerkt aan de ontruiming van dat ziekenhuis. De sergeant, detachementscommandant komt lof toe voor de wijze, waarop hij zich uit de moeilijkheden heeft gered. h. SAMENVATTING VAN DE GEBEURTENISSEN OP 11 MEI 1940 Aan het einde van 11 Mei was in de toestand bij de vijand, voor zoveel van Neder landse zijde waarneembaar, geen verandering gekomen. De Duitsers handhaafden zich in het kleine bruggenhoofd op de N. Maasoever en hielden het Noorder eiland bezet. Voortgezette landingen van vliegtuigen wezen op versterking van de vijand. Aan Nederlandse zijde waren de eerste improvisorische maatregelen min of meer geconsolideerd. De bezetting van Rotterdam was aanzienlijk versterkt door de aankomst van IV-10 R.I. op 10 Mei 21.00, St.-ll R.I., 11 C.Mr., 11 C.Pag. (min een S) en 1-11 R.I. op 11 Mei plm. 2.00, IV-15 R.I. op 11 Mei 3.00, 111-21 R.I. op 11 Mei ongeveer 4.00 en 11-32 R.I. op 11 Mei ongeveer 20.00. De inzet van deze troepen had plaats gehad naar de behoefte op het ogenblik van aankomst. Voorzoveel de aankomst al vooraf bekend was, had deze meestal plaats op een later tijdstip, dan was verwacht, terwijl de troepen bij aankomst reeds zeer vermoeid waren. Het meest bedreigde front aan de Maas was versterkt, terwijl in verband met het uit het Westland dreigende parachutistengevaar ook het W. en N. front versterkt waren. Tegen uit het oosten gemeld gevaar, dat daadwerkelijk nog niet bestond, was een front gevormd, voornamelijk van marinetroepen, waarin delen van IV-15 R.I. waren opgenomen, nadat dit bataljon eerst voor een belang rijk deel voor zuiveringsacties in de stad was ingezet geweest. Van de aanvankelijk ingezette troepen waren afgelost de detachementen van de le Luchtvaartcomp. aan de Parkkade, van de 3e Luchtvaartcomp. aan de Willems kade, 3-II-Dep.G.Tr. op het Maasstation (welke compagnie in de namiddag weder werd ingezet bij de Kralingsche Plas), de Comp. marinetroepen onder kapitein 124 (Zie schets/kaart Nr. 9)

NIMH | 1952 | | pagina 140