5e. Van spoorbrug t/m Oude Plantage: - in Beursstation: C.-IV-10 R.I., een S. van IV-10 R.I., 2-III-Dep.G.Tr., detachement-Marinedepot - Oosterkade en Haringvliet Z.Z.: 2-IV-10 R.I. en 2-II Dep.G.Tr., dooreen gemengd; - station Maas: commandant en ongeveer iy2 sectie van 1-IV-lOR.I.; de toegangen naar het Maasstation afgesloten door sectiën mariniers.; - complex Gemeentereiniging en de Oude Plantage verlaten door de daarvoor aangewezen twee sectiën van l-IV-10 R.I. (zie onder f), doch in de avond bezet door een Det.Mar.troepen. - op het Oostplein: mariniers in reserve, voor zoveel niet ingezet tegen het Maasstation; daarbij enige sectiën van l-IV-10 R.I. en de daarbij ingedeelde sectie zw.mitr. van 11 R.I.; - in de St. Janstraat, ter beschikking van C.-Afd.mariniers: 1-III-Dep.G.Tr. In dit Maasvak voerde C.-IV-10 R.I. het bevel, met zijn commandopost op het Beursstation en die niet onder zijn bevelen had 2-II-Dep.G.Tr. en de mariniers op het Oostplein. In feite waren het anderen, die in zijn vak ingrepen. C.-ll R.I. had nl. het weder oprukken van 2-IV-10 R.I. bevolen, terwijl het in de nacht terugvloeien van delen van 1-IV-10R.I. (met berichten, dat het Maasstation door de Duitsers was bezet) voor de C. der Afd.mariniers aanleiding was geweest, om in te grijpen. Daarna had C.-ll R.I., die zich op de alarmerende berichten naar dit vak had begeven, ter plaatse bevelen gegeven. Belast zijnde met het bevel over alle infanterie, had hij ook het ter beschikking gekomen 11-32 R.I. een tweede lijn doen innemen aan de Admiraliteitskade. 6e. Terrein Drinkwaterleiding: Een detachement van de Rotterdamse Burgerwacht en een sectie van 3-IV-15 R.I., die eveneens het terrein van de Oude Plantage bewaakten, zolang dit verlaten was. Oostfront le. Tussen Oude Plantage en Kralinger Hout: Detachementen marinetroepen, waarbij ter hoogte van de 's-Gravenweg een sectie van IV-15 R.I. was ingedeeld. Het detachement bij de spoorwegvork, O. van de Oude Plantage, werkte samen met het detachement Oude Plantage. 2e. Kralinger Hout: een Comp. van IV-15 R.I. met een sectie (3 st.) pag. van IV-15 R.I., alsmede 3-II Dep.G.Tr. 126

NIMH | 1952 | | pagina 142