9e. Station Delftsche Poort: stationscommandant en C.-2-III-21 R.I. stations- wacht: sectie mariniers, 3-III-Dep.G.Tr., sectie infanterie (onderdeel niet bekend), sectie 2-III-21 R.I. 10e. Station Hofplein: een detachement uit het Depot der luchtvaarttroepen en een sectie van 2-III-21 R.I. 11e. Hoofdbureau van Politie: een detachement uit de School voor Res.Offn. Mil.Luchtvaart. Voorts bevonden zich in de binnenstad, in het noordelijk gedeelte, de onderdelen van Depot luchtstrijdkrachten en van Depot genietroepen (voor zoveel niet ingezet), verspreid over verschillende scholen en gebouwen. Van HI-39 R.I. bevond zich de staf in de H.B.S. aan de Beukelsdijk, 3e Comp. in de Robert Fruinstraat (school), 4e Comp. en M.C. in de school op het Bosch- polderplein (4 Comp. verdeeld over Et. inrichtingen). Ten slotte bevonden zich op verschillende punten verspreid de Treinen van de naar Rotterdam gezonden troepen, alsmede 2-V Aut.T., waarmede het trans port van Staf en 1-11 R.I. had plaats gehad. Terrein van de b.p.m. op de w.punt van ijsselmonde: 1-III-39 R.I., en de C., plus 30 man van 2-IV-15 R.I., alsmede 54e Pel.mitr.tl. van 13e Comp.Lu.Mitr. In vlaardingen: 52e, 53e en 55e Pel.Lu.Mitr. van 13e Comp.Lu.Mitr., de 3e Bt.Lu.A. en het 3e Pel. van V.L.S.K.Lad. Vorenstaand overzicht toont aan, dat een zeer grote vermenging van verbanden was ontstaan, waarover de bevelvoering onbevredigend was geregeld. In hoeverre het mogelijk was geweest, nog op 11 Mei daarop orde te stellen, blijft hier onbeantwoord, daar de talloze factoren, die hierop van invloed zijn ge weest, moeilijk alle zijn te reconstrueren en nog moeilijker op hun juiste waarde zijn te schatten. Wat de luchtverdediging betreft, kan worden vastgesteld, dat door het uit vallen van de 4e en 7e Bt.Lu.A. Rotterdam feitelijk zonder effectieve luchtver dediging was. Slechts het 56e Pel.Lu.Mitr. bij de St. Jobshaven en twee pelotons Lad., op de grens van Rotterdam en Schiedam, waren voor de stad beschikbaar boven de zw.mitr. der troepen (welke slechts in 2e instantie voor luchtdoelen in aanmerking kwamen). De 3e Bt.Lu.A. te Vlaardingen en de aldaar aanwezige pelotons tl. stonden te ver van Rotterdam af, om daarboven enig nuttig effect te kunnen sorteren. 128

NIMH | 1952 | | pagina 144