Vervolgens werd het parkeerterrein met de mitrailleur beschoten. De groep Waalhaven (CX 705 en 711) heeft haar bommen kunnen plaatsen op het vliegveld, met uitzondering van een bom, die insloeg op de weg tussen het vliegveld en de Waalhaven. Alle toestellen keerden behouden op hun bases terug. b. HET MAASFRONT OP 12 MEI 1940 Op de uiterste westvleugel bleef de toegang tot de Merwehaven bezet door een groep mariniers, een lichte mitrailleurgroep van 2-III-21 R.I. en een stuk zw.mitr. van dat Bat. In het havencomplex bleven de twee pelotons Lad. en het detachement van het Vaartuigendepot aanwezig, evenals het 56e Pel.Mitr.t.l. In de morgen van 12 Mei werd een S. van 11 C.Mr. ter beschikking gesteld van l-III-ll R.I. De sectie kwam in stelling op het Haringvliet, om vuur te brengen op de omgeving van het Bolwerk, waaraan is voldaan. Een andere sectie heeft tijdens de aflossing vuur uitgebracht op het Noordereiland. Zoals reeds werd medegedeeld, werd het gehele Maasfront tot aan de Oude Plantage afgelost door 11-25 R.I. en II-32 R.I. II-25 R.I., dat eveneens het vierhavencomplex voor zijn rekening kreeg, bezette het gedeelte KeilehavenSchiemond met de le Comp. en een zw.mitr., het ge deelte Schiemond tot en met Parkhaven met de 2e Comp. en een S.zw.mitr., ter wijl de 3e Comp. en een S.zw.mitr. Park- Wester- en Willemskade bezette. Met de aanwezigheid van het 600 man sterke detachement van het Vaartuigen depot werd geen rekening gehouden. C.-II-25 R.I. wist van de aanwezigheid daar van niets. De compagnie in dat havencomplex had achterwege kunnen blijven en het gehele Maasgedeelte aldaar aan het Vaartuigendepot kunnen zijn toegewezen. De onderdelen van 11-25 R.I. marcheerden met veiligheidsmaatregelen naar de te bezetten vakken, waarbij de vele schietpartijen in de stad en de talrijke controle maatregelen de opmars aanzienlijk vertraagden. Bovendien noodzaakte het ver schijnen van Duitse bommenwerpers tot het nemen van dekking. Deze vliegtuigen wierpen hun bommenlast in de omgeving van station D.P., Oostplein en Maasstation, waardoor vele doden en gewonden vielen. De 3e Comp. van 11-25 R.I. onderging het bombardement op het kruispunt van Kruiskade en Westersingel. Er vielen een dode, een zwaar- en vier lichtgewonden bij deze Comp., terwijl een lt.mitr. verloren ging en van een zw.mitr. de munitiekar met bediening zoek raakte. De le Comp. was te ongeveer 10.30, de 2e te 12.00 en de 3e nog later in haar opstellingen. Door het Bat. werden afgelost: 3-IV-10 R.I. (waarvan twee sectiën in voorste lijn stonden en twee in reserve) en 1-1-11 R.I., met de daarbij inge deelde zw.mitr. 138

NIMH | 1952 | | pagina 154