begeleid door C.-3-II-32 R.I. Hij zond hen door naar de kantonnementscomman- dant en later, toen zij per auto weder werden teruggebracht, deed hij hen weder in de richting van de brug geleiden. In verband met grote vermoeidheid van zijn le Comp., tengevolge van het bom bardement van het Maasstation, onregelmatige verpleging en gebrek aan nachtrust, had de B.C. om aflossing van de compagnie, alsmede versterking van het Beurs station met een Comp. gevraagd. C.-ll R.I. droeg daartoe aan C.-IV-10 R.I., welk Bat. in reserve stond, op, een Comp. aan te wijzen voor aflossing van 1-II-32 R.I. op het Maasstation, waarna deze laatste Comp. onder bevel zou komen van C.-IV-10 R.I. Voor de aflossing werd 3-IV-10 R.I. aangewezen. Te 15.50 droeg C.-ll R.I. bovendien aan C.-IV-10 R.I.op, een Comp. aan te wijzen voor aflossing van de marinetroepen bij de Maasbruggen, waartoe de aangewezen C.C. zich moest melden bij lt.kol. Lugt bij het Beursstation. Hiervoor werd aangewezen 2-IV-10 R.I. Na goedkeuring door C.-l 1 R.I., maakte C.-11-32 R.I. nu de volgende indeling van het Vak: 3-II-32 R.I. met twee Sn.zw.mitrs.: van Leuvehaven tot spoorbrug; 2-IV-10R.I. (drie sectiën met 5 lt.mitr.): van Beursstation tot Maasstation; 3-IV-10 R.I. en twee sectiën zw.mitr. van 11-32 R.I.: Maasstation. Tussen 18.00 en 20.00 was de aflossing voltooid. Het terrein van de gemeente reiniging tussen Maasstation en Oude Plantage werd niet bezet. C.II-32 R.I. verplaatste vervolgens zijn cp. van het Beursstation naar het gebouw van C. en A. In de avond werd uit het opstomen van een bootje op de linker Maasoever op gemaakt, dat de Duitsers trachtten, de rivier over te steken, hetgeen aanleiding was voor de volgende maatregel: De C. van 1-II-32 R.I., welke compagnie na de aflossing te 20.00, zeer vermoeid en verzwakt door verliezen, was gelegerd in de Schoolstraat, ontving te 22.00 rechtstreeks van C.-ll R.I. bevel, met zijn compagnie de bezetting van het Maas station (3-IV-10 R.I.) te gaan versterken. Nadat C.-IV-10 R.I. zich in verbinding had gesteld met C.-ll R.I., werd de uitvoering beperkt tot de helft van de compagnie. Deze heeft zich naar het Maas station begeven, doch bleek aldaar niet nodig te zijn. Te 3.00 was de Comp. weder in de Schoolstraat terug. Het marinepersoneel, dat de aanval op de brug e.o. had uitgevoerd, werd terug genomen en verzameld in het Marinedepot aan de Mecklenburglaan. 1-III-Dep.G.Tr., welke Comp. zich nog steeds bevond in de St. Janstraat, ter beschikking van de C. der Afd.mariniers, werd te 18.00 teruggenomen naar het oorspronkelijke kwartier, de H.B.S. aan de Ramlehweg. 160

NIMH | 1952 | | pagina 176