Maasfront le. Van Merwehaven tot Leuvehaven ongewijzigd (zie blz. 149). 2e. Van Leuvehaven tot en met Maasstation: een Tir.Comp. en de M.C. van 11-32 R.I., twee Compn. van IV-10 R.I.; op het Beursstation: 2-III-Dep.G.Tr. 3e. Oude Plantage en het terrein van de Drinkwaterleiding: ongewijzigd (zie blz. 150). Oostfront Tussen de Maas en de Kralinger Hout was de algemene toestand ongewijzigd. In de Kralinger Hout was de bewaking verminderd tot twee sectiën van IV-15 R.I. Noord- en westfront Aan de Rotterdamsche Schie bevond zich tegenover Overschie een detachement, bestaande uit 3-1-11 R.I.een sectie Mr. van 11 R.I., een sectie zw.mitr. van 111-39 R.I. en een sectie van het Dep. luchtstrijdkrachten. Aan het Schiekanaal was het detachement van 3-III-21 R.I. versterkt met een sectie van IV-15 R.I. (de sectie pag. van 20 R.I. was weder vertrokken,) terwijl bij de Spoorbrug over de Delfshavensche Schie een sectie van 3-III-21 R.I. stond. Op het uiterste W.deel van het Westfront was de toestand slechts in zoverre gewijzigd, dat de onderdelen, die in de richting van Overschie waren aangevallen, zich aan de Schiedamsche Schie in een vooruitgeschoven positie hadden vastgezet. Binnenstad In de voor bewaking van gebouwen aangewezen onderdelen was in zoverre wijziging gebracht, dat IV-10 R.I. nog enkele delen voor bewaking had moeten afstaan. In reserve bevonden zich: IV-10 R.I., bestaande uit Staf, le Comp. a ongeveer 20 man en 1-II-32R.I.; IV-15 R.I., naar schatting een tirailleurcomp. en een sectie pag. (3 St.); II-R.J.; drie Compn. van Depot genietroepen, die in gevecht waren geweest en dus min of meer bruikbaar, t.w. 2-II-Dep.G.Tr. en 1, 3-III-Dep.G.Tr. 171

NIMH | 1952 | | pagina 187