depot, reeds sedert 12 Mei was ingeschakeld in de verdediging tegen gronddoelen, verdween met het vertrek van de Pels. Lad. het laatste verdedigingsorgaan tegen vliegtuigen uit Rotterdam. Tijdens het bombardement werd dan ook niet op de vliegtuigen gevuurd. Weliswaar hadden deze twee pelotons de vijandelijke luchtaanval niet kunnen keren, doch 13 goed opgestelde stukken 2 tl. hadden toch nog verschillende vlieg tuigen naar beneden kunnen halen. Uit het vorenstaande blijkt de verwarring, die in de geesten heerste en die de Afd.C. er toe bracht, niet te volstaan met het ontruimen van het havencomplex, indien dit noodzakelijk scheen, doch met voorbijgaan van zijn Kringcommandant, of enige andere commandant te Rotterdam, deze stad te verlaten. 11-25 R.I. is, nadat gecapituleerd was en de wapens waren ingeleverd, verzameld in het park, waar de nacht werd doorgebracht. In het vak van 11-32 R.I. (thans bestaande uit 3-II-32 R.I., 2 en 3-IV-10 R.I.) was in de morgen van 14 Mei de 11 C.Pag. (twee secties) ingezet tegenover de Maasbruggen, teneinde vijandelijke pantsertroepen te kunnen bestrijden. De 2e Sectie zou de O.brug over de Wijnhaven afsluiten, hetgeen niet mogelijk bleek, daar de gehele omgeving nog in brand stond. Zij had daarop stelling genomen tegenover de W.brug in de Keizerstraat, hoek N. Blaak. De 3e Sectie sloot de brug over de Oude Haven af. C.-11-32 R.I. en C.-l 1 C.Pag. hadden hun cp. gevestigd in het gebouw van C. en A. Bij het bombardement bevond de 2e S.Pag. zich in een cafékeldertje, met een piket bij de stukken. Dit keldertje bleef intact tijdens de brand, die de gehele omgeving in vlammen zette. De sectie C. is na het bombardement met zijn sectie teruggetrokken naar de Westersingel, heeft driemaal getracht, de 3e Sectie te bereiken, hetgeen niet gelukte en is terecht gekomen bij de cp. van de Kant.C., waar het binnenrukken van de Duitse troepen en het daarna gevolgde schietincident werd medegemaakt en ontwapening en gevangen zetten in de kerk volgden. In de nacht werd de sectie overgebracht naar de R.K. kerk in de Oranjeboomstraat in Feyenoord, waar zij tot 18 Mei is gebleven. Onder de Maasbrug bevonden zich nog steeds een vijftal mariniers. Bij het bombardement hebben zij zich, toen de brug hevig schudde, te water begeven, doch enigen van hen zijn weder naar de brug teruggezwommen en hebben hun veilige schuilplaats weder weten te bereiken. Hieronder bevond zich een gewonde. De onder de brug teruggekeerden zijn door de Duitsers gevangen genomen; de anderen hebben zich bij het Marinedepot gemeld. Het was niet bekend bij hun C.C., dat zij na de aanval van 12 Mei nog op de brug waren. 180

NIMH | 1952 | | pagina 196