De 3e Bt. werd in Rotterdam gevangen gezet; de beide andere Bt.Cn. hadden hun personeel ontwapend naar Hillegersberg gebracht, waarheen de Afd.C. met zijn officieren volgde. d. HET NOORD- EN WESTFRONT OP 14 MEI 1940 De C. van het detachement bij de Rotterdamsche Schie ontving in de vroege morgen van C.-Depot luchtstrijdkrachten opdracht, in de ingenomen opstelling te wachten op het oprukken van eigen afdelingen op de linker flank. Er is echter met nevenafdelingen geen verband verkregen, zodat de gehele dag deze opstelling is gehandhaafd tot te ongeveer 15.30 bericht van de wapenstilstand is ontvangen. 3-1-11 R.I. was daarop te ongeveer 19.00 terug bij de N.punt van Blijdorp en bezig met het inladen in autobussen, toen Duitsers naderden, die, niettegenstaande met een witte vlag werd gezwaaid, de ontwapende Comp. onder vuur namen. De Comp. werd vervoerd naar de kerk op hoek Dresselhuis- en van Houtenstraat en vervolgens in de nacht naar de Wilhelminakerk in de Oranjeboomstraat (Feye- noord). De C. der sectie mortieren werd na de capitulatie vermist. De delen van 111-21 R.I. bij de brug over het Schiekanaal en verder westelijk waren te 4.00 gealarmeerd. De sectie van 3e Comp. bij de spoorbrug over de Delfshavensche Schie begon te 8.00 een nieuwe aanval, welke 300 m van Overschie tot staan kwam. Tijdens het teruggaan naar het punt van uitgang had een vliegeraanval plaats, die geen verliezen veroorzaakte. Te 14.00 was de sectie bi) de spoorbrug terug. Bij de brug over het Schiekanaal kwam een Duitser zich overgeven, overigens was het rustig. Van het bombardement had deze Comp. geen last. Daarna kwam bericht omtrent het neerleggen der wapens. De Comp. is in van Stolk's houthandel gebleven, van waar zij de volgende dag naar de kerk in de Oranjeboomstraat werd getransporteerd. De commandogroep van de Comp. was naar Kralingen uitgeweken en vandaar naar het Museumpark overgebracht, waar zij 24 uur bleef. Bij de meest westelijke (2e) Comp. en het detachement mariniers onder luit. de Jong had het detachement aan de Schiedamsche Schie zich vastgezet in een boerderij-complex. Op 14 Mei, met het licht worden, openden de Duitsers een krachtig vuur en drongen zij op. 188

NIMH | 1952 | | pagina 204