4-9 Dep. bat.inf. (uit Steenwijk) had sedert 7 Mei: - de bewaking van de vliegvelden Eelde en Leeuwarden overgenomen, elk met een sectie onder bevel van een officier; - detachementen geleverd voor bewaking van de telefoonkantoren Winschoten, Stadskanaal, Beilen, Emmen, Ter Apel, Coevorden, Franeker en Sneek, die onder bevel van de Vak Cn. waren gesteld. Van deze detachementen waren de lt.mitr. met bediening ingedeeld bij le Depotcomp.bewakingstroepen (zie boven). 6-9 Dep.bat.inf. Te Emmen, Franeker en Sneek was een zw.mitr. ingedeeld van een sectie uit 6-9 Dep.Bat. (te Emmen een officier, te Franeker een vaandrig als commandant), waarvan die te Franeker en Sneek onder toezicht van de C.-4-9 Dep.Bat. stonden. Opstelling der troepen Deze was, zoals hierna aangegeven, voor zoveel de reconstructie mogelijk was. Bij 33 R.I. beschikten de compagnieën over resp. 8 lt. en 8 zw.mitr., bij 36 R.I. over resp. 12 lt. en 12 zw.mitrs. le en 12e Res.Gr.Comp. waren gevormd uit oorspronkelijke grenswachtdetache menten en niet van organieke samenstelling. In de loop van de mobilisatie is uit de depots personeel boven de formatie ingedeeld geworden. GROEP ASSEN. cp. v/d Groeps-C. te Beilen. Vak hoogeveen (F-lijn); cp. van de Vak C. te Ruinen. Dit vak was verdeeld in vier Comp.vakken, van W. naar O.: 2, 3, M.C. en 1. In het vak van de 2e Comp., met cp. te Meppel, waren bezet de objecten: In het vak van de 3e Comp., met cp. te Koekange, waren bezet de objecten: 6 - ZwartsluisGenemuiden - Meppel-centrum - Rijksweg Meppel - Werkhorstbrug (weg naar Staphorst) 1 mitr.gr., 1 gew.gr. en 1 mr. 4e Sectie (2 mitr.grn. en 1 gew.gr.). een sectie (2 mitr.grn. en 1 gew.gr.), 2 zw. mitr. en 1 st. 6 veld. le Sectie (2 mitr.grn. en 1 gew.gr.) en 1 st. 6 veld. - Rumptbrug (3339) - Weteringbrug (3338) - Roogatbrug (3337) - Wijkerbrug (3336) 1 mitr.gr. en 1 gew.gr. 1 mitr.gr. en 1 gew.gr. 1 mitr.gr., 1 gew.gr. en 1 zw.mitr. 2 mitr.grn. en 1 zw.mitr. De afgeloste sectiën, resp. van 12 G.B. en 111-36 R.I. waren ingedeeld bij detachement 11-36 R.I. te Delfzijl.

NIMH | 1952 | | pagina 20