De Groep Rotterdam van het V.L.S.K.Luchtwachtdienst omvatte het Hoofd- luchtwacht-bureau te Rotterdam, gevestigd in het P.T.T. kantoor, waaronder een aantal luchtwachtbureaux ressorteerde. 9. Het vliegpark waalhaven Vliegpark C. was res.maj. vlieger J. C. M. Simon Thomas, die onder bevel stond van C.Lvd. te 's-Gravenhage en, voor wat de kantonnementsdienst betreft, onder de Kant.C. te Rotterdam. Op het vliegpark bevond zich de 3e Afd. van de He Groep van het le Lucht vaartregiment (3e Jachtvliegtuigafdeling), bestaande uit 10 G I gevechtsvlieg tuigen, onder bevel van een kapiteinvlieger-waarnemer. Voor de luchtverdediging zie sub 8. Ter beveiliging van het vliegpark tegen aanvallen op de grond was onder de be velen van de vliegpark C. gesteld III-R.J., versterkt met de le Sectie pantser wagen (2 rupsauto's). 10. Het centraal hospitaal, sedert 1 Sept. '39 gedeeltelijk ingericht en voorbereid ter verdere uitbreiding, was bedoeld als een in het evacuatiegebied Holland gelegen zelfstandig verplegingscentrum, omvattende 15 ziekenhuizen en 53 hulpziekenhuizen te Rotterdam, Hillegersberg, Schiedam, Vlaardingen en Delft. Voorshands was volstaan met uitbreiding van het aantal bedden in bestaande ziekenhuizen met 25 11. Het medisch centrum van de bloedtransfusiedienst met conserveer- inrichting. b. PARAATHEID Het intrekken van de verloven op 7 Mei had doen begrijpen, dat wederom een periode van verhoogde spanning was ingetreden. Voor de depot- en etappentroepen te Rotterdam, naar toenmalige begrippen veilig in het hart des lands gelegerd en buitendien in eerste instantie niet recht streeks bij de verdediging betrokken, waren overigens geen bijzondere maatregelen bevolen. De burelen waren buiten de normale diensturen niet bezet, het dagelijkse dienstbedrijf ging ongestoord verder. Door 111-39 R.I. waren, zoals reeds vermeld, wachten geplaatst ter bescherming van daarvoor in aanmerking komende objecten van de etappendienst. 9

NIMH | 1952 | | pagina 25